Nyní čtete
Monika Čírtková: Chřipka
 
 

Po mnoha letech mne letos dostihla opravdu těžká chřipka. Taková, kterou nelze dost dobře podcenit ani přechodit, protože člověk prostě nemůže vstát.

Kromě léčení jsem měla i dost času o ní přemýšlet. 

Léčila jsem se doma, bylo o mne výborně postaráno. Doma si můžu topit podle libosti, větrat podle libosti, mám tu elektřinu, vodu, jídlo, léky a všechno potřebné zabezpečení. Manžel se o mne staral a zajistil vše, co bylo nutné udělat.

Říkala jsem si ale, jak to dělají lidé, kteří takové možnosti nemají? Co osamělí senioři, co maminky, které zastupuji a které se dohadují o každou stokorunu výživného, a přitom nemají, kdo by se jim postaral o děti? Co když ta nemoc zasáhne někde, kde není zázemí? Co lidé na cestách, nebo třeba v uprchlických táborech? Jak to přežijí, co dělají? To si každý nějak poradí? Co bych dělala, kdybych tu byla sama, nebo sama s malými dětmi? 

Ani můj tradiční lék
na všechno,
totiž šumivý Aspirin,
nezabíral.

Chřipku provázela velká bolest – těžko definovatelná, ale hrozná bolest všech kloubů. Znemožňovala i ležet, spát, cokoliv. Ani můj tradiční lék na všechno, totiž šumivý Aspirin, nezabíral. Léky proti bolesti vůbec neužíváme, ale když mi bylo v noci nejhůř, vyházela jsem půl lékárničky a úplně vzadu objevila netknuté balení Ibalginu, pár dnů po uplynutí expirační lhůty (ani nevím, jak se k nám dostalo, asi jsem ho kdysi koupila pro všechny případy před dovolenou). Jednu tabletku jsem spolkla a byla jsem překvapená, jak krásně účinkovala. Samozřejmě, že účinkovala. Proto na tom taky vzniká závislost, že?

Také čtěte

Já jsem tu bolest takto zahnala, a i kdyby ne, věděla jsem, že do dvou tří dnů přejde. Ale co lidé, kteří žijí s bolestí celé měsíce, či roky? Najednou se mi jejich problém jevil ve zcela jiném světle.

A poslední poznámka: úplně věřím, že na tuhle nemoc může někdo umřít…

Jak se vám líbí článek?
1) Skvělé
0
2) Dobré
0
3) Průměrné
0
4) Nic moc
0
5) Katastrofa
0
Prohlédněte si komentáře (0)

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


Nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Za týden měl web sto tisíc individuálních přístupů. Za měsíc čtvrt miliónu.

 

2019 © ppmagazín.com, Pribil Publishers. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno. Design Pribil Publishers. IČO: 06437176

Posunout nahoru