SPECIÁL COVID-19: AKTUALIZOVANÉ PODROBNÉ STATISTIKY Z ČESKÉ REPUBLIKY A SVĚTA →
Ligový zápas. FOTO: archiv ppmagazinu.com

Motosport a fotbal nedostaly ani korunu. Za čtrnáct dní nebude na výplaty, říká prezident Autoklubu ČR Jan Šťovíček

Aktualizace:

Jak je to podle prezidenta Autoklubu České republiky (AČR) a právníka Jana Šťovíčka s výzvou ministerstvu školství o urychlené vyplacení dotací, kdy tvrdí, že jinak hrozí krach celých sportovních odvětví?

A proč zrovna motosport a fotbal nedostaly od státu ještě ani jedinou korunu? A jaký dopad to bude mít na běžné občany?

„Pokusím se to stručně vysvětlit. Bohužel sport je v první linii mezi těmi, kteří tu nešťastnou koronavirovou epidemii a krizi schytaly v největší míře. Patříme do té řady živnostníků, restauratérů, hoteliérů, kterým byly prostě ze dne na den vypnuty veškeré příjmy. Byly zakázány sportovní akce, což my samozřejmě chápeme. Podporujeme kroky vlády. Ale pro nás to prostě znamená konec příjmů. Pro řadu sportovních svazů, pro řadu klubů, a to zejména těch menších, je tohle likvidační. Výpadek každé koruny je velice citelný. Pokud tohle bude pokračovat, dostáváme se za hranu a hrozí, že budeme propouštět zaměstnance,“ varuje prezident Autoklubu České republiky Jan Šťovíček.

„Když jsem učinil minulý týden výzvu ministerstvu školství o proplacení dotací, byl jsem překvapen, protože reakce jiných byly – my už to máme, my už to dostáváme. Jediný, kdo mi potvrdil, že nedostali ani korunu, byl pan předseda Fotbalové asociace Martin Malík. Nedokážeme si to vysvětlit. Všichni jsme podali žádosti včas. Ve stejném termínu jako ostatní. Za čtrnáct dní máme zaplatit výplaty a nebudeme na ně mít,“ dodává prezident Autoklubu České republiky Jan Šťovíček.

Na celý pořad naší partnerské XTV.cz se můžete podívat zde.

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Letošní dovolená? Pojďme ji strávit u našich rybníků, říká ministryně Klára Dostálová