Můj malý sociální experiment s Babišem aneb Pojednání o vypjaté společenské atmosféře

Mám svého partnera nenávidět? Mám mu nadávat, že volí ANO? Mám se s ním rozejít?

KOLÁŽ: PressPort Magazín s využitím volebního sloganu hnutí ANO
Andrea Novotná Šéfredaktorka
Nejnovější Životní styl
Rubrika Životní styl PressPort Magazínu sleduje současné trendy.

Na Facebooku jsem zveřejnila fotografii, kde jsem se svou dcerou ve společnosti Andreje Babiše, a zveřejnila nad snímkem v pokusu o žert status dceřinými slovy (třebaže ještě coby kojenec nemluví): To si takhle jedu s mamkou pro plíny, v klidu si dudám a najednou stojíme u takovýho vysokýho strejdy, který mamce říká: „Jé, to je ale malý miminko!“ A byla fotka. A šup na Facebook. Cestou domů máma povídá, že za tuhle provokaci dostaneme spoustu hejtů. Nevím sice, co to je, ale nic nám dávat nemusíte, máme všeho dost.

A teď vlastními slovy – ke snímku s Babišem: Počítala jsem, že se na mě někteří sesypou, jako kdyby šlo o Stalina. Strážci dobra nezklamali. Ale přepočítala jsem se.

Inkriminovaný snímek | FOTO: archiv autorky

Nechci se ospravedlňovat – to je akt, který člověk dělá, když se cítí provinile, což já ne, byť se mi mnozí snažili tenhle pocit vštípit. Chci jen uvést do kontextu, proč mám k Babišovi smířlivější postoj, než se na členku opozice sluší. Je to jednoduché: Andreje Babiše má rád můj partner. Jo, ten muž, kterého na Facebooku nikdo neviděl, který ale existuje – a to docela dobře a výrazně existuje –, neb je to vysoce postavený manažer jisté průmyslové firmy. Vzhledem k jeho funkci a rezervovanosti k sociálním sítím respektuji jeho přání zůstat v anonymitě. Třeba se to časem změní… 

Můj milý partner je o devět let mladší než premiér a zná ho ještě z dob, kdy nepremiéroval. Ba ani neministroval. Zná ho ještě z dob, kdy byl AB „jen“ velkopodnikatel. Kdysi se s ním účastnil jednoho obchodu. Ten nedopadl dobře, ale jediný AB se prý z celé party obchodních partnerů zachoval fér. Dnes nejsou v kontaktu, ale vědí o sobě, a když se potkají, tak pohovoří. Můj muž s Babišem sympatizuje a ANO volí. Z tohoto hnutí se přátelí ještě s dalším miliardářem – Pavlem Juříčkem. Má jistou vlastnost – mravokárci by to asi nazvali oportunismem, ale já v tom vidím spíš elegantní diplomacii, vycházet dobře s lidmi u vesla. Tahle vlastnost, společně s pracovitostí a čichem na peníze, mu přinesla postavení a zabezpečení, jaké má. 

Mám ho za to nenávidět? Mám mu nadávat, že volí ANO? Mám se s ním rozejít, protože je nemyslitelné, aby ODSačka sdílela život s člověkem, který kšeftoval s Babišem? Ne, já to chápu a respektuju. A mám to tak, že koho má rád můj partner, toho beru i já. 

Když jsem v sobotu narazila v nákupním centru na premiéra, chtěla jsem to přejít. Ale potkala jsem známého z ANO, a ten mě přesvědčil k fotce. Nakonec mi to přišlo jako dobrá provokace a sociální experiment  – aspoň se zas oddělí zrno od plev a lidi se vybarví. Od jisté doby už mi je celkem jedno, co si o mně kdo pomyslí. Ale pokaždé pobaví, jak lidi reagují. U některých jsem si naprosto jistá, jak budou argumentovat. A já vím, že nad tím zas jen mávnu rukou… Mám svůj život. A vím, proč dělám, co dělám. Nemusí mě nikdo poučovat ani kárat nebo urážet.  

Když jsem partnerovi, tou dobou dlícímu na Slovensku, tu fotku poslala, odpověděl mi: „Panejo, jaký fešák vedle vás! Tak doufám, žes s ním prohodila pár slov?“ Neprohodila. Dcera mi to nedovolila. Tak třeba někdy příště… Mravokárci pukněte! 

Jsem zvědavá, o kolik po tomhle přiznání prořídnou řady mých facebookových přátel. Někteří se už odfiltrovali.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME
STYL-BOX-HODNOCENÍ
Můj malý sociální experiment s Babišem aneb Pojednání o vypjaté společenské atmosféře
Hodnocení čtenářů4 Hlasy
81
81