SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
Projekt mapující mozkovou činnost. | FOTO: archiv PressPort Magazínu

Musk: Implantát v hlavě umožní streamovat hudbu přímo do mozku

S velmi ambiciózním plánem, jak posunout svět elektroniky směrem kupředu, přišel loni americký vizionář Elon Musk. Oznámil, že chce lidem dát čip do hlavy, aby mohli jednotlivé přístroje ovládat pomocí myšlenek. Kvůli tomu založil novou společnost Neuralink.

Nyní se ale miliardář, který kromě vynášení astronautů NASA k Mezinárodní vesmírné stanici dobývá i Mars, nechal slyšet, že by zařízení firmy Neuralink mohlo řešit i poškození zraku, sluchu nebo potíže s pamětí. Technologičtí nadšenci, ale i odborníci z lékařských kruhů proto netrpělivě vyhlížejí druhou tiskovou konferenci start-upu. Konat se má už příští měsíc, přesněji 28. srpna.

Na twitterovém účtu Musk začal zároveň před pár dny lákat své sledující na další lahůdky. Podnikatel na něm tvrdí, že jeho implantát umožní streamovat hudbu přímo do mozku uživatele. Informoval o tom britský deník The Independent.

Speciální mikročip a vláknové elektrody Neuralink se podle Muska implantují laserovou metodou známou pod zkratkou LASIK, která se používá při korekci zraku a je pro vytváření otvoru do lebky vhodnější než mechanický vrták.

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
O koronaviru a zdravotnictví s Romanem Šmuclerem