ILUSTRACE: PressPort Magazín

Může za to Putin

Vladimir Putin nemá naprosto žádnou odpovědnost za to, jak my spravujeme svou zemi

Glosy
Publicistická rubrika Glosy sestává z názorových článků autorů, kteří spolupracují s PressPort Magazínem.

Rozmohl se nám tady takový nešvar, totiž obviňovat za vše špatné, nepohodlné a nežádoucí, co se nám děje, někoho jiného – aktuálně ruského prezidenta Vladimira Putina.

Je zajisté mnoho věcí, za které Vladimir Putin může. Může například za válku na Ukrajině, za zničené životy a nezměrné utrpení, které se tam denně odehrává a konce nebere.

Ale jsou věci, za které nemůže:

Vladimir Putin nemá naprosto žádnou odpovědnost za to, jak my spravujeme svou zemi, jaké politiky si volíme, komu svěřujeme moc. Nemá odpovědnost ani za naši energetickou politiku, ani za to, zda jsme potravinově soběstační. Není povinen starat se o to, zdali tu máme dost plynu, ropy a další suroviny.

Za tohle všechno odpovídáme my sami.

Nikdo nás nenutil uzavírat s ním smlouvy, nikdo nás nenutil stát se totálně závislými na ruském plynu.

Není správné přehlížet Putinovu vinu za to, zač může.

Ale není správné připisovat mu odpovědnost za to, zač si můžeme jenom my sami.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Hodnocení čtenářů1 Hlas
100

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.