SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
Srážka u Velkých Opatovic na Blanensku. | FOTO: ČTK

Na Rychnovsku se srazil vlak s autem, dva mrtví

Aktualizace:

Dva mrtvé si vyžádal včera odpoledne střet vlaku s osobním automobilem na nechráněném železničním přejezdu na okraji Borohrádku na Rychnovsku.

Na místě zemřel řidič vozidla a spolujezdec. Vyplývá to z informací policie a hasičů. Provoz na regionální trati zůstával i po 19.30 přerušený. Ve vlaku se nikdo nezranil.

Nehoda se stala mimo obec na železničním přejezdu, který není frekventovaný. „Měli jsme to nahlášené v 16:45, ve vozidle cestovali dva lidé. Nikomu z cestujících ve vlaku se nic nestalo. Příčiny nehody se vyšetřují,“ řekla mluvčí policie Iva Kormošová.

Podle hasičů auto skončilo zaklíněné pod vlakem, ve vlaku byli čtyři lidé, včetně strojvedoucího. „Vlak se s autem zastavil několik desítek metrů za přejezdem, auto je zaklíněné pod vlakem. O evakuačním autobusu se ani neuvažovalo, cestující z vlaku odešli sami,“ řekla odpoledne mluvčí krajských hasičů Martina Götzová.

„Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném pouze výstražnými kříži. Škoda na vlaku byla vyčíslena na 350 000 korun a na osobním automobilu na 180 000,“ uvedl po 21:00 Martin Drápal z Drážní inspekce, která událost vyšetřuje. 

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Nikdy si nehrál na spravedlivě rozhořčeného morálního arbitra. A to je ten problém…