Nyní čtete
Rom Kuča (20), kterému hrozí výjimečný trest, byl v péči psychiatrů. Motiv vraždy dítěte (†3)? Drogy…
 
 

Ústečtí kriminalisté získali dostatek důkazů, aby změnili kvalifikaci v případu úmrtí nezletilého chlapce (†3) z Loun. Čin překvalifikovali z těžkého ublížení na zdraví na vraždu. Drogově závislý Rom Josef Kuča (20), chlapcův otčím, tak může dostat až výjimečný trest.

Kuča, jenž byl podle zjištění ppmagazínu.com jako dítě i dospívající v dlouhodobější péči psychiatrů kvůli neutěšené situaci ve vlastní rodině, tak nyní čelí obvinění ze spáchání dvou trestných činů. „Zvlášť závažného zločinu vraždy a zločinu týrání svěřené osoby. V případě uznání viny mu hrozí trest odnětí svobody na patnáct až dvacet let nebo výjimečný trest,“ upřesnila policejní mluvčí Alena Bartošová.

Ale v případě Kuči a týrání hrály roli zejména a především drogy, které, jak vím, nadužíval.

Dobře informovaný lékař, seznámený s Kučovým případem, k tomu ppmagazínu.com sdělil: „Ano, někdy se stává, že pokud jsou lidé týraní v dětství, tak sami týrají děti poté, co dospějí. Ale v případě Kuči a týrání hrály roli zejména a především drogy, které, jak vím, nadužíval. To ho nijak neomlouvá. Naopak. V té domácnosti žili spolu s nezletilým dítětem tři dospělé osoby. Fetovali všichni, což je spojovalo. A také o tom týrání vědělo okolí, a nikdo nekonal – ani policisté, ani sociálka.“

Společná domácnost. Josef Kuča (uprostřed). | FOTO: archiv (FB dotyčného)

U domu v Lounech, kde malé dítě zemřelo, vzniklo pietní místo. Lidé sem nosí plyšáky, dopisy a zapalují svíčky. Protokol o změně právní kvalifikace si Kuča převzal ve vazební věznici, kam byl za násilné jednání k chlapci umístěn.

Všichni to věděli

Oznámení o úmrtí nezletilého dítěte v Lounech přijala policie letos 16. února ráno. Ještě tentýž den zadržela podezřelého Kuču a následující den ho kriminalisté obvinili. Mladík žil spolu se svou partnerkou a jejím synem v blízkosti ubytovny Oharka.

Je jasné, že o týrání vědělo více lidí. I přesto nikdo nezasáhl.

Také čtěte

O špatném zacházení, které chlapec zaplatil životem, podle příspěvků na sociálních sítích vědělo mnoho lidí, nikdo však nic nenahlásil. Matka Simona T., která měla chlapce v pouhých šestnácti letech, žila, jak bylo uvedeno, ve společné domácnosti kromě Kuči s dalším drogově závislým mužem. Ten chlapce nalezl a snažil se ho resuscitovat. Rovněž zavolal záchrannou službu. Poté se psychicky zhroutil a vyhledal sám lékařskou pomoc. I on byl v minulosti v péči odborníků stejně jako Kuča; tak se i seznámili.

Matka, která o násilí evidentně věděla, ale nezabránila mu, je nyní podle informací sdělovacích prostředků opět těhotná.

⇣ Psali jsme:

Známe pachatele víkendového masakru: kvůli hřebčínu vraždil podnikatel

Jak se vám líbí článek?
1/Skvělé
1
2/Dobré
1
3/Průměr
1
4/Nic moc
1
5/Katastrofa
3
Prohlédněte si komentáře (0)

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


Nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Za týden měl web sto tisíc individuálních přístupů. Za měsíc čtvrt miliónu.

 

2019 © ppmagazín.com, Pribil Publishers. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno. Design Pribil Publishers. IČO: 06437176

Posunout nahoru