SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →

Nařízení vlády? Nesystémový chaos a jakýkoli efekt nikde

Tahle koronavirová horská dráha, na kterou nás vláda posadila, nás v konečném výsledku přijde draho

Uzavřená Praha | KOLÁŽ: PressPort Magazín
Hodnocení čtenářů1 Hlasování
95
95
Naše hodnocení

Myslím, že stále více postrádá smysl, hledat ještě nějaký smysl v nařízeních vlády. Je to nesystémový chaos, chvilkové povolování následované dalším zakazováním a jakýkoli efekt nikde.

Tedy až na efekty, které nám do budoucna přinese naprosté zdecimování ekonomiky. Vláda měla vybrat buď, anebo. Buď jen důsledná ochrana rizikových skupin a zbytek společnosti nechat žít, nebo lockdown.

Lockdown by nebyl smrtící

Dneska už je jasné, že ani ten nenáviděný lockdown by nebyl pro vládu z hlediska veřejné podpory tak smrtící jako neustálé rozvolňování střídané dalším neustálým utahováním šroubů, u kterého je konec v nedohlednu.

Tahle koronavirová horská dráha, na kterou nás vláda posadila, nás v konečném výsledku přijde draho, přijde draho i tu vládu a efekt nepřinese…

Naprostý Dufkův blud

K tomu všemu předák Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek ještě přitvrdil. Restauratérům a hoteliérům vzkázal, že by se měli překvalifikovat na dělnické profese.

A já jen doufám, že se pan Dufek nebude muset časem překvalifikovat na kadeřníka, až se někdo, nedej bože, rozhodne, že mu za jeho nehorázné výroky načechrá vlásky.

Navíc bych od Dufka očekávala alespoň elementární znalost ekonomických souvislostí. Kdyby ji měl, věděl by, že sektor služeb tvoří dominantní podíl na HDP. Takže radovat se, že tento sektor teď dostává jednu facku za druhou a radit, aby ti, kteří v něm pracují, šli do výroby – jinými slovy, abychom ještě více byli levnou montovnou – může jen naprostý bloud.

PODPOŘTE
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Nařízení vlády? Nesystémový chaos a jakýkoli efekt nikde
Hodnocení čtenářů1 Hlasování
95
95
Naše hodnocení

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Vláda podceňuje právní aspekty krize: Náš právní řád nezná lichvu?