Nyní čtete
Ne, to není vtip. Odboráři podali trestní oznámení kvůli údajné krádeži vody na rektorátu policejní akademie
 
 

Včerejší „kauza“ třiceti volně poletujících papoušků v kanceláři rektora policejní akademie nejenže vzbudila pozornost čtenářů, ale co se se týká absurdnosti i komičnosti, tak zřejmě právě kulminuje.

Rektora jsme se v předchozím článku zastali, jelikož máme pro chovatelskou vášeň pochopení, odbory jsou ale nesmlouvavé.

Dnes podali trestní oznámení kvůli krádeži vody, kterou neznámý pachatel napájí volně poletující exotické ptactvo v prostorách rektorovy kanceláře, na které by se zřejmě mělo podle nařízení vlády pohlížet jako na ptactvo služební.

„Podáváme trestní oznámení na dosud neznámého pachatele, který se pravděpodobně dopouští krádeže vody v budově Policejní akademie ČR tím, že ji bez právního důvodu poskytuje exotickému ptactvu v kanceláři rektora policejní akademie,“ stojí v podání Odborové aliance IZS.

Jako daňoví poplatníci nehodláme přispívat na chov exotického ptactva (byť na akademické půdě), pokud se ovšem neprokáže, že se jedná o ptactvo služebně zařazené.

Orgány činné v trestním řízení odboráři žádají o urgentní zajištění neodkladných a neopakovatelných úkonů na místě činu. „Aktivní chov papoušku byl ze strany naší aliance fyzicky ověřen dne 9. 5. 2019 a lze bohatě svědecky prokázat. Pokud ovšem orgány činné v trestním řízení zahájily již šetření z moci úřední, připojujeme se k trestnímu řízení, jelikož jako daňoví poplatníci nehodláme platit žádný byznys soukromé osobě ani tímto přispívat na chov exotického ptactva (byť na akademické půdě), pokud se ovšem neprokáže, že se jedná o služebně zařazené ptactvo v souladu s nařízením vlády č. 2/1969 Sb., potažmo č. 59/2017 Sb., zákonem o služebním poměru, zákonu o policii apod., ke služebním účelům,“ dodává odborová aliance.

Také čtěte

Jinou pointu článek nemá. A úsudek ponecháváme na samotných čtenářích. Nicméně zdroj ppmagazínu.com z policejní akademie k aktivitě odborů, již nechápe, podotkl: „Pan rektor jistě napájí papoušky vodou kupovanou. Mnohokrát jsem ho na vlastní oči viděl, jak si nese do budovy třeba i dvě plastové láhve.“

Nutno ještě dodat, že i přes bizarnost celé situace policie v minulosti už v Čechách mnohokrát krádež vody řešila. Nejčastěji jde o černý neboli neoprávněný odběr.

Jak se vám líbí článek?
1/Skvělé
2
2/Dobré
1
3/Průměr
1
4/Nic moc
2
5/Katastrofa
3
Prohlédněte si komentáře (1)
  • Krádež vody pro hejno papoušků v kanceláři státní školy sice vypadá banálně, ale ono vždy všechno souvisí se vším. Tento skutek se prostě stal a stav i nadále trvá. Toho Al Caponeho nebo Nagyovou také stíhali jen za daňové podvody, protože podezírat někoho je něco úplně jiného než mu to skutečně prokázat a proto je někdy lepší spokojit se s málem, když je to pro dobro věci. Každý bude stejně vědět, že neprokázaná vina ještě neznamená prokázanou nevinu. Navíc, když zboříme takto mýtus nedotknutelnosti, možná se pak najdou i odvážnější svědkové a prokáže se zbytek mnohdy rozsáhlé trestné činnosti.
    Ať se k tomu vyjádří znalec, kolik ti ptáci za ty roky asi vypili vody, kolik vody navíc se spotřebovalo na úklid po nich, kdo ten úklid prováděl – běžná uklizečka to nemohla mít v popisu práce, když se jednalo o soukromý majetek zmíněné úřední osoby a její zneužití pravomoci, který v budově MV ČR navíc neměl co dělat, protože mezi tzv. služební zvířata u nich patří jen pes nebo kůň. Byla to prostě velká nezodpovědnost od toho funkcionáře školy a je potřeba jej vyměnit. Copak jej ani nenapadlo, že vážně ohrozil životy a zdraví studentů a pedagogů například zvýšeným nebezpečím rozšíření nebo vzniku “chřipky ptáků”, to přeci vědět měl a mohl. Prostě nejvyšší čas dosadit tam nějakého nového ” majora Meisnera” a ten to tam všechno srovná do latě – žádné kurzy “MBA”, žádné přidělování “Ph. D” vyvoleným, prostě jen a pouze učit nováčky doopravdy “pomáhat a chránit” a být jim v tom vzorem a ne jako je to nyní a v nedávné minulosti – spousta kauz proběhla medii například opilý pedagog akademie, co pokousal policejní hlídku, jiný opilec bourající v v Pardubicích pod vlivem alkoholu a také pochopitelně učitel této akademie a bývalý prokurátor, anebo asi nejznámější jejich učitel a hvězda TV Nova plukovník Kadlec, co opakovaně naboural několik desítek aut a jak jinak než podnapilý, pak jej za to jen sesadili na podplukovníka a on to celé ještě jednou zopakoval…

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


Nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Za týden měl web sto tisíc individuálních přístupů. Za měsíc čtvrt miliónu.

 

2019 © ppmagazín.com, Pribil Publishers. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno. Design Pribil Publishers. IČO: 06437176

Posunout nahoru