Nyní čtete
Nejhezčí česká pirátka míří do europarlamentu. Jsem dobrodruh, tvrdí o sobě
 
 

Krásná žena je dobrý reklamní artikl, což je snad obecně jasné, ale pokud nemá vizi a sílu věci prosazovat, tak shoří její politická hvězda velmi rychle, myslí si nejhezčí česká pirátka Magdaléna Daňková (36), vzděláním pedagožka. Začínala jako politička na regionální úrovni, nyní si brousí kopýtka na europarlament, kde by se ráda věnovala agendě vzdělávání, jak řekla v rozhovoru pro ppmagazín.com

  • Proč jste se rozhodla zapojit do politiky, přeci jen, mladé ženy mívají ve vší úctě zpravidla jiná hobby?

Vstoupila jsem do Pirátské strany v červnu 2015. Dlouhodobě sympatizuji s idejemi Aarona Swartze – sdílením informací a respektem pro lidské soukromí. A celkově mi byl pirátský program blízký. Na nějakou vysokou politickou kariéru jsem ale opravdu nemyslela.

  • Teď jste plzeňskou zastupitelkou.

Ano. Ale abych to dopověděla: Víte, chtěla jsem být součástí něčeho dobrého, přínosného. Být na to hrdá, to mi stačilo. Časem přišly kampaně a úspěchy Pirátů. Vezla jsem se na vlně euforie, přihlásila se do předsednictva Plzně a kraje. Stala jsem se místopředsedkyní obojího, což přirozeně následující rok vyústilo ve skutečnost, že jsem nyní zastupitelkou na městské části 1 i na radnici.

Magdaléna Daňková

Zastupitelka Magdaléna Daňková je bývalou místopředsedkyní místního sdružení Pirátské strany v Plzni. Vystudovala matematiku a chemii na Pedagogické fakultě Západočeské univerzity v Plzni. Aktuálně kandiduje za Piráty do Evropského parlamentu, kde by se ráda věnovala oblastem kultury a školství. Miluje život a cestování. Ráda poznává cizí exotické kultury a kraje, zvláště třetího světa. Bojové sporty a tanec jsou její vášní.

  • Co na vaše politické působení říká rodina?

V mé rodině nikdo politicky aktivní není, drží mi však palce. Podporu cítím i ze strany kamarádů. Zároveň v sobě pociťuji velkou zodpovědnost. Komunální politika se lidí často velmi osobně dotýká. Jde o konkrétní strom, který znají, výstavbu hřiště. Například každému záleží, aby měl kde zaparkovat po příchodu z práce domů a zároveň měl kolem sebe dostatek zeleně a dětských zón pro svoje děti. Když se z dlouholeté školky stane ubytovna, lidé se ptají a zajímají, proč se tomu tak stalo. Zastupitelská práce spočívá v práci pro a s občany, což primárně znamená zajistit jejich lepší informovanost a posléze dát jim možnost spolurozhodnout výstavbách a změnách v jejich okolí.

Magdaléna je velkou nadějí Pirátské strany. | FOTO: ppmagazín.com (2x)
  • Jelikož nemáte manžela, co by musel udělat muž pro to, aby se jím stal?

To je jak otázka do seznamky.

  • Samozřejmě. Však vás také chceme seznámit, a to zejména s mužskou částí elektorátu, když máte zálusk na europarlament. Tak jim řekněte, co by musel váš princ na bílém koni splňovat? Jistě je to bude zajímat více než váš názor na EET.

Já mám jednu svoji teorii. Když je někdo chytrý, člověk se s ním zpravidla od srdce zasměje. Když je někdo krásný, sexy, tak to se do něj zamiluje, ale to stále ještě nestačí. K lásce je důležité duchovno, vnitřní souznění, nikoli jen erotično. A když s někým souzníte, tak jste pro něj ochotný i zemřít. A to se těžko hledá a říká se tomu osud. Asi jsem hodně náročná a v některých ohledech dobrodruh…

V lásce je také důležité být perfektní pro sebe navzájem; nikdy nebudeme perfektní pro každého. Je důležité naslouchat a následovat osud. Někdy nám partner zamlží, co chceme. Navíc díky virtuálním světům a filtrům jsou na nás vyvíjeny tlaky být absurdně dokonalí. Dokonalí máme být jen v jednom – v odvaze zůstat autentický, konstruktivně a tvořivě žít svůj život.

  • V případě lásky přichází pravda stejně jako v případě politiky vždy příliš pozdě. Anebo se už pravda ve vašem případě dostavila a vy dnes ve skrytu duše litujete, že jste nevsadila místo Ivana na Andreje? Třeba jste už mohla mít coby někdejší kantorka pod palcem samotné ministerstvo školství.

Nesouzním s programem ANO. A také nejsem kariéristka. Takže i kdyby být v ANO znamenalo dostat se výš a výš, nemohla-li bych prosazovat něco smysluplného, bylo by to pro mě o ničem.

  • A kdyby měl pan Babiš dredy a v kapse foukací harmoniku?

Vnějšek bývá odrazem vnitřku. Dredy mohou být znakem nekonformní kreativity a síly zůstat originál bez ohledu na tlak společnosti, co by se mělo. Náš předseda má můj velký respekt a obdiv, že je takový, jaký je. A politika pro mě není o vzhledu, ale o myšlenkách, o ovlivňování veřejných pravidel a rozhodování.

Také čtěte

K lásce je důležité duchovno, vnitřní souznění, nikoli jen erotično.

  • Nebylo by prospěšnější, více naplňující učit děti matematice, kterou jste vystudovala, než plkat na zastupitelstvu?

Učit matematiku na základní škole, kde jsem působila, je sice kreativní džob, sice mě baví si hrát, a to mi matematika umožňovala, jelikož jsem mohla tvořit hodiny podle svého, ale jako zastupitelka mohu ovlivňovat prostředí, ve kterém žiji jak já, tak mé okolí. A to je, myslím si alespoň, sakra důležité.

⇣ Psali jsme:

ČSSD tají nejkrásnější členku strany. S Patricií mohli porazit Babiše! ANO ji chce přetáhnout

⇣ Psali jsme:

Jak se vám líbí článek?
1/Skvělé
0
2/Dobré
0
3/Průměr
0
4/Nic moc
0
5/Katastrofa
0
Prohlédněte si komentáře (0)

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


Nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Za týden měl web sto tisíc individuálních přístupů. Za měsíc čtvrt miliónu.

 

2019 © ppmagazín.com, Pribil Publishers. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno. Design Pribil Publishers. IČO: 06437176

Posunout nahoru