Nyní čtete
Nejlepší zpěvák světa v Praze vystoupí až za rok. Chystané vystoupení zrušila pandemie

Nejlepší zpěvák světa v Praze vystoupí až za rok. Chystané vystoupení zrušila pandemie

  • Dimash se účastnil koncertů a pěveckých soutěží už od dětství. V roce 2012 vyhrál první cenu v kazašské soutěži mladých zpěváků a také zvítězil v ukrajinské televizní soutěži Vostochny Bazar. O rok později byl první na mezinárodní soutěži Making Asija v Kyrgyzstánu a v roce 2015 vyhrál také v Bělorusku.

Na Západě se o něm běžně píše a hovoří jako o nejlepším zpěvákovi planety, o jehož hlase mají někteří lidé za to, že není z tohoto světa. Loni vystupoval v Londýně, kde sklidil neutichající ovace a o rozhovory s ním se prala nejvlivnější světová média. Jenom v Čechách ho nikdo nezná. Anebo téměř nikdo, což se mělo nyní změnit.

Jenže své pražské vystoupení musel Dimash Qudaibergen kvůli pandemii přesunout. S koncertním programem Arnau přijede do Prahy až 26. března 2021.

Kdo je Dimash?

Pokud jde o zahraniční hudební scénu, většina Čechů obrací hlavu k západu. Ale co se stane, pokud bychom se podívali na východ? Objevili bychom hvězdy, o kterých nemáme většinou ani ponětí.

Celosvětová (mimo Česko) superstar Dimash Qudaibergen (24) je původem z Kazachstánu. Má za sebou klasické hudební vzdělání, ale věnuje se současné hudbě, kde spojuje lidovou tvorbu s operou a pop-music.

Také čtěte

Má neuvěřitelný rozsah – přes pět oktáv: od barytonu po soprán až k whistle registru (fistuli), čímž trumfne i Mariah Carey. Nejvyšší notou, kterou kdy zazpíval, je D8. Podle mnoha renomovaných odborníků jde v současnosti o bezkonkurenčně nejlepšího zpěváka planety.

Publikum umí strhnout

Dimash se účastnil čínské soutěže profesionálních zpěváků Singer 2017, kde si získal oblibu a úžas celé Číny. Po celém světě má stovky miliónů fanoušků. U kritiků i fanoušků sklízí obdiv nejen jeho andělský hlas, ale také komunikace s publikem, upřímný projev a emotivní písně.

Jak se vám líbí článek?
1) Skvělé
17
2) Dobré
2
3) Průměr
0
4) Nic moc
4
5) Katastrofa
3
Prohlédněte si komentáře (0)

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


PressPort Magazín je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Každý den přinášíme čerstvé zprávy z domova i ze světa na doménách ppmagazin.com či pressportmagazin.cz. Obsah je po uplynutí určité doby automaticky mazán a nahrazován aktuálním. 

 

2020 © ppmagazín.com. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno.

Design Pribil ProductionIČO: 06437176

Posunout nahoru