SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
Dimash se účastnil koncertů a pěveckých soutěží už od dětství. V roce 2012 vyhrál první cenu v kazašské soutěži mladých zpěváků a také zvítězil v ukrajinské televizní soutěži Vostochny Bazar. O rok později byl první na mezinárodní soutěži Making Asija v Kyrgyzstánu a v roce 2015 vyhrál také v Bělorusku. | KOLÁŽ: PressPort Magazín

Nejlepší zpěvák světa v Praze vystoupí až za rok. Chystané vystoupení zrušila pandemie

Aktualizace:
Umění
Rubrika Umění PressPort Magazínu se snaží zprostředkovat věci, které unikají hlavnímu mediálnímu proudu.

Na Západě se o něm běžně píše a hovoří jako o nejlepším zpěvákovi planety, o jehož hlase mají někteří lidé za to, že není z tohoto světa.

Loni vystupoval v Londýně, kde sklidil neutichající ovace a o rozhovory s ním se prala nejvlivnější světová média. Jenom v Čechách ho nikdo nezná. Anebo téměř nikdo, což se mělo nyní změnit.

Jenže své pražské vystoupení musel Dimash Qudaibergen kvůli pandemii přesunout. S koncertním programem Arnau přijede do Prahy až 26. března 2021.

Kdo je Dimash?

Pokud jde o zahraniční hudební scénu, většina Čechů obrací hlavu k západu. Ale co se stane, pokud bychom se podívali na východ? Objevili bychom hvězdy, o kterých nemáme většinou ani ponětí.

Celosvětová (mimo Česko) superstar Dimash Qudaibergen (24) je původem z Kazachstánu. Má za sebou klasické hudební vzdělání, ale věnuje se současné hudbě, kde spojuje lidovou tvorbu s operou a pop-music.

Má neuvěřitelný rozsah – přes pět oktáv: od barytonu po soprán až k whistle registru (fistuli), čímž trumfne i Mariah Carey. Nejvyšší notou, kterou kdy zazpíval, je D8. Podle mnoha renomovaných odborníků jde v současnosti o bezkonkurenčně nejlepšího zpěváka planety.

Publikum umí strhnout

Dimash se účastnil čínské soutěže profesionálních zpěváků Singer 2017, kde si získal oblibu a úžas celé Číny. Po celém světě má stovky miliónů fanoušků. U kritiků i fanoušků sklízí obdiv nejen jeho andělský hlas, ale také komunikace s publikem, upřímný projev a emotivní písně.

PODPOŘTE
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Nejlepší zpěvák světa v Praze vystoupí až za rok. Chystané vystoupení zrušila pandemie
Hodnocení čtenářů4 Hlasování
50
50

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018.

Základní sekce jsou:

  1. PUBLICISTIKA
  2. DOMOV
  3. SVĚT

Tyto sekce a jejich rubriky jsou označeny svoji základní barvou (oranžová a červená) a články z nich je možno najít i v dalších rubrikách, zejména v sekci Přehledně.

Ostatní rubriky jsou zcela samostatné a jsou označeny příslušnou barvou.

Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Kdo podrží Babiše aneb Má smysl dál podporovat vládu neschopných?