Dimash se účastnil koncertů a pěveckých soutěží už od dětství. V roce 2012 vyhrál první cenu v kazašské soutěži mladých zpěváků a také zvítězil v ukrajinské televizní soutěži Vostochny Bazar. O rok později byl první na mezinárodní soutěži Making Asija v Kyrgyzstánu a v roce 2015 vyhrál také v Bělorusku. | KOLÁŽ: PressPort Magazín

Nejlepší zpěvák světa v Praze vystoupí až za rok. Chystané vystoupení zrušila pandemie

Umění
Rubrika Umění PressPort Magazínu se snaží zprostředkovat věci, které unikají hlavnímu mediálnímu proudu.

Na Západě se o něm běžně píše a hovoří jako o nejlepším zpěvákovi planety, o jehož hlase mají někteří lidé za to, že není z tohoto světa.

Loni vystupoval v Londýně, kde sklidil neutichající ovace a o rozhovory s ním se prala nejvlivnější světová média. Jenom v Čechách ho nikdo nezná. Anebo téměř nikdo, což se mělo nyní změnit.

Jenže své pražské vystoupení musel Dimash Qudaibergen kvůli pandemii přesunout. S koncertním programem Arnau přijede do Prahy až 26. března 2021.

Kdo je Dimash?

Pokud jde o zahraniční hudební scénu, většina Čechů obrací hlavu k západu. Ale co se stane, pokud bychom se podívali na východ? Objevili bychom hvězdy, o kterých nemáme většinou ani ponětí.

Celosvětová (mimo Česko) superstar Dimash Qudaibergen (24) je původem z Kazachstánu. Má za sebou klasické hudební vzdělání, ale věnuje se současné hudbě, kde spojuje lidovou tvorbu s operou a pop-music.

Má neuvěřitelný rozsah – přes pět oktáv: od barytonu po soprán až k whistle registru (fistuli), čímž trumfne i Mariah Carey. Nejvyšší notou, kterou kdy zazpíval, je D8. Podle mnoha renomovaných odborníků jde v současnosti o bezkonkurenčně nejlepšího zpěváka planety.

Publikum umí strhnout

Dimash se účastnil čínské soutěže profesionálních zpěváků Singer 2017, kde si získal oblibu a úžas celé Číny. Po celém světě má stovky miliónů fanoušků. U kritiků i fanoušků sklízí obdiv nejen jeho andělský hlas, ale také komunikace s publikem, upřímný projev a emotivní písně.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Nejlepší zpěvák světa v Praze vystoupí až za rok. Chystané vystoupení zrušila pandemie
Hodnocení čtenářů5 Hlasů
60
60
Redakce

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.