SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
Počet nových případů koronaviru v Česku opět překonal rekord. | FOTO: archiv PressPort Magazínu

Nejvyšší přírůstek od počátku pandemie v ČR

Za úterý přibylo rekordních 503 nakažených

Hodnocení čtenářů0 Hlasování
0

Denní přírůstek případů koronaviru v Česku podruhé od březnového začátku epidemie přesáhl 500. Za úterý přibylo 503 nových případů, což je podle aktuálních údajů ministerstva zdravotnictví prakticky stejný počet jako dosavadní rekord z 21. srpna.

Celkem už se v zemi nakazilo 25 117 lidí, z toho se víc než 18 000 už vyléčilo a 425 nemocných s nemocí covid-19 zemřelo. Počet aktuálně nemocných vzrostl na 6576. Počet úterních testů zveřejní ministerstvo večer.

PODPOŘTE
PressPort Magazín
DĚKUJEME

První případy koronaviru se v Česku objevily před půl rokem, v poslední době přibývá několik stovek nemocných denně. Denní přírůstek 500 případů země poprvé překonala 21. srpna, kdy podle revidovaných údajů laboratoře potvrdily 502 infikovaných. Maximum z 27. března bylo 377.

U většiny lidí má nemoc nyní mírný průběh, v poslední době ale roste počet hospitalizovaných. V nemocnici bylo s covidem podle posledních údajů 166 lidí, což je nejvíce od 11. května. V těžkém stavu je 34 z nich. Podíl hospitalizovaných mezi momentálně nemocnými ale zůstává poslední zhruba měsíc pod třemi procenty.

Nejvyšší přírůstek od počátku pandemie v ČR
Hodnocení čtenářů0 Hlasování
0

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
The Guardian: Někteří žraloci se nafukují, aby vypadali větší a děsivější