SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →

Nelegální odposlechy provedl podle rozsudku novinář Kroupa. Kolegu to stálo rok života a práci, říká starosta Ondřej Gros

Je to diletant. Postupoval stejně jako v kauze Budišov, dodává starosta o novináři

ILUSTRACE: PressPort Magazín
XTV Diskusní pořady
Sponzorováno
PŘEHLEDNĚ
Sekce Přehledně PressPort Magazínu, to jsou dlouhodobě sledované události a aktualizovaná témata, rozčleněná do jednotlivých rubrik.

Ondřej Gros (ODS), starosta Prahy 8, tvrdí o novináři Janku Kroupovi, že je diletant. „Těžko mohu věřit někomu takovému, jako je Janek Kroupa, pokud má za sebou věci jako kauzu mého kolegy Josefa Slobodníka. Bez důkazů mu málem zlikvidoval kariéru,“ zdůrazňuje Gros, jak si můžete poslechnout v podcastu.

Gros hovoří o pokračování kauzy, o které již PressPort Magazín jednou informoval. Během koronavirové pandemie došlo podle zpravodajského portálu Seznam Zprávy k pokusu o uplácení při nákupu dezinfekce do státem zřizovaných prostor. Do případu byli údajně zapletení radní Prahy 8 Josef Slobodník z ODS a jeho známý Juraj Pavol, který měl plnit roli prostředníka. Radní popíral, že by o akci Pavola věděl. Starosta Prahy 8 Ondřej Gros (ODS) se Slobodníka zastával.

„Janek Kroupa vybudoval reportáž na Seznam Zprávách. Bombastickou. Kolegu to stálo místo a rok života, než se ukázala pravda,“ říká nyní Ondřej Gros s tím, že Josef Slobodník nebyl nakonec nijak obviněn. „Byl pouze v postavení svědka. Nebylo mu sděleno obvinění, nebyla podána obžaloba.“

„Nemají vyšetřovat novináři, ale orgány činné v trestním řízení. Ukázalo se, že celý ten případ, objasnění celého případu, Janek Kroupa svým diletantským přístupem zhatil. Veškeré odposlechy provedl Janek Kroupa. A ty jsou nelegální. V rozsudku stojí, že telefon, na který to bylo nahráno, půjčil Janek Kroupa jednomu (z aktérů kauzy, pozn. red.). Pak je zveřejnil. A nakonec se ukázalo, že je to celé k ničemu,“ podotýká Ondřej Gros.

Minule již Gros připomněl: „Je tomu čtrnáct let, co byla kauza Budišov (na které se Kroupa podílel, pozn. red.). A paní Jourová byla tehdy úplně ve stejné situaci jako dnes pan radní. Dva lidé se bavili o tom, že ji nějakým způsobem zkorumpovali. U ní to dopadlo ještě hůř, protože skončila na 33 dní ve vazbě. Nakonec nebyla ani souzena a vysoudila po státu, myslím, asi 3,6 miliónů korun. A dneska je eurokomisařkou. Byla v tom naprosto nevinně.“

Celý rozhovor již brzy na XTV

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME

Nelegální odposlechy provedl podle rozsudku novinář Kroupa. Kolegu to stálo rok života a práci, říká starosta Ondřej Gros
Hodnocení čtenářů0 Hlasů
0
0

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018.

Základní sekce jsou:

  1. PUBLICISTIKA
  2. DOMOV
  3. SVĚT

Tyto sekce a jejich rubriky jsou označeny svoji základní barvou (oranžová a červená) a články z nich je možno najít i v dalších rubrikách, zejména v sekci Přehledně.

Ostatní rubriky jsou zcela samostatné a jsou označeny příslušnou barvou.

Vydává Pribil Production.

Tvorba
webů
Profesionální stránky levně >>