ILUSTRATIVNÍ FOTO: archiv PressPort Magazínu

Škola vypsala stipendium na zahálčivost

Úspěšný kandidát musí lenošit inovativním způsobem

Životní styl
Rubrika Životní styl PressPort Magazínu sleduje současné trendy.

Německá VŠ v rámci projektu jednoho svého pedagoga vypsala konkurz na stipendium za nicnedělání. To činí 1600 eur (40 tisíc korun). Získat ho mohou tři uchazeči, kteří se zavážou nic nedělat obzvláště zajímavým či novátorským způsobem.

Hamburská Vysoká škola výtvarného umění (HFBK) bude šampiony v zahálčivosti hledat na popud vyučujícího Friedricha von Borriese, který chce s jejich pomocí zkoumat přínosy lenosti a nicnedělání pro společnost. Zájemci musejí popsat, co přesně v rámci projektu nebudou dělat, jak dlouho a jaký význam ukončení dané činnosti bude mít.

„Jde mi o to opustit nekonečnou spirálu výkonu, dostat se ven z kolečka, v němž jako křečci běháme,“ citovala von Borriese stanice Deutsche Welle. „Pokud chceme žít ve společnosti, která spotřebovává méně energie a méně plýtvá zdroji, pak nemáme správně nastavené hodnoty.“

„Může to být manažer, který se rozhodne na schůzích nemluvit, nebo třeba člověk, který přestane jezdit autem,“ popsal kýžený typ uchazeče pedagog. 

Přihlášku si může podat kdokoli, a to až do 15. září. Jen musí počítat s tím, že se později stane jednou ze součástí chystané výstavy, která se bude v Hamburku konat příští rok.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Škola vypsala stipendium na zahálčivost
Hodnocení čtenářů4 Hlasy
94
90
Naše hodnocení
Redaktorka | překladatelka

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.