KOLÁŽ: PPM (ilustrace Ejko Ojala; foto: The Gender Museum (KØN) in Aarhus)

Není trans jako trans: uvažovaná změna zákona by měla dopad na celou populaci

Kromě toho je nutné bedlivě sledovat a nedopustit snahy začít s hormonální léčbou v příliš nízkém věku.

V posledních dnech došlo k zajímavým událostem v transkomunitě. Někteří transsexuálové otevřeně vystoupili proti snahám spolku Transparent prosazovat za každou cenu úřední změnu pohlaví bez nutnosti operace.

Životní styl
Rubrika Životní styl sleduje současné trendy a popisuje je v názorových článcích.

Na to, jak malá tato komunita je – jednotky promile lidí v populaci –, je poměrně zarážející, že se nedohodne mezi sebou. Zvnějšku to vypadá, že hlasu translidí se ujalo několik málo jednotlivců, kteří vystupují jménem komunity a poměrně razantně prosazují její požadavky; jak se ukázalo, zdaleka ne všichni členové této komunity s tím souhlasí a přejí si, aby bylo takto vystupováno v jejich jménu. Tedy nic nového pod sluncem.

Záležitost by byla zcela okrajová, ale tak docela tomu není. Čelní politici se již nechali slyšet, že se zasadí o příslušnou změnu zákona; vlajkonošem těchto snah na politickém spektru jsou Piráti, ale tuto agendu se podařilo pronést i do dalších stran.

Kdyby měla uvažovaná změna dopad jen na transsexuály, asi bychom to nemuseli sledovat. Nicméně ona má dopad na celou populaci, zejména na soukromí žen všude tam, kde se ženy setkávají a pobývají společně v situacích, kdy dochází k narušení jejich intimity. Společné sprchy, bazény, sauny, toalety, nemocnice, věznice, zařízení sociální péče, to vše jsou místa, kde třeba nechceme přijít do prostor vyhrazených jen ženám a potkat tam ženu s penisem.

Kromě toho je nutné bedlivě sledovat a nedopustit snahy začít s hormonální léčbou v příliš nízkém věku; zkušenosti ze zahraničí jsou v tomto ohledu více než varující. Zničené zdraví dospívajících není v zájmu nikoho.

Všem, kdo se o problematiku zajímají, proto doporučuji vyslechnout rozhovor s paní Nikol na Vox TV a rovněž seznámit se s textem petice transsexuálů, která se vyslovuje proti navrhované legislativní změně. Za sebe dodávám, že nesouhlasím s osobními útoky na jednotlivce, ať už jedné či druhé strany sporu. Věcně souhlasím s paní Nikol.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PPMagazín
DĚKUJEME
Není trans jako trans: uvažovaná změna zákona by měla dopad na celou populaci
Hodnocení čtenářů0 Hlasů
0
0

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.