Policisté v Josefově | FOTO: Týdeník Policie

Neposlušní policisté

„Radikalizace pracovníků státní a veřejné správy představuje zásadní problém, který může ohrozit běžné fungování státu a jeho institucí, samospráv a dále urychlit rozpad společenské soudržnosti.“

Glosy
Publicistická rubrika Glosy sestává z názorových článků autorů, kteří spolupracují s PressPort Magazínem.

Nevím, jak ostatní, ale já se v poslední době často přistihnu, že přemýšlím o věcech, o kterých jsem nikdy dříve nepřemýšlela, resp. přemýšlet nemusela. A mnoho informací nyní nahlížím ve zcela novém kontextu.

Uvedu ilustrativní příklad:

1)

Čtu si další kapitolu o rozháraných časech v Rusku kolem roku 1917. Dojdu k větě: V tomto okamžiku sehrála rozhodující roli petrohradská vojenská posádka. V roce 1905 armáda revoluci potlačila, v březnu 1917 se přidala na její stranu.

Ovšem, říkám si nad tím, pro získání moci byla úloha ozbrojených složek stěžejní. Ke komu se přiklonily, ten vyhrál. (Podobně tomu asi bude v případě, že by se Rusové rozhodli palácovým převratem odstranit cara dnes.)

2)

Čtu zprávu, že v Josefově nacvičuje 900 příslušníků policie zásahy při demonstracích. Jde o největší takové cvičení za posledních deset let.

Vzpomenu si na knihu, kterou jsem včera držela v ruce.

Co je potřeba k tomu, aby policisté šli proti davu demonstrantů? Loajalita. Policie musí být loajální k tomu, kdo ji proti davu posílá. Ale co když si budou policisté povolaní do služby myslet to samé co lidé, proti kterým mají zasahovat?

Aha?

3)

Seznam Zprávy dnes uveřejnily velice zajímavý dokument z útrob Ministerstva vnitra, konkrétně výstup orgánu nazvaného Krizový informační tým (KRIT). Praví se v něm mimo jiné, že „Radikalizace pracovníků státní a veřejné správy představuje zásadní problém, který může ohrozit běžné fungování státu a jeho institucí, samospráv a dále urychlit rozpad společenské soudržnosti.“

Hm. Neříkala jsem si zrovna před týdnem, že bude záležet na tom, jestli jsou policisté k vládě loajální?

Tak už to víme přímo z ministerstva.

Nejsou.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Neposlušní policisté
Hodnocení čtenářů0 Hlasů
0
0
Komentátorka

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.