SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
Z protestů proti americkému prezidentovi | FOTO: archiv PressPort Magazínu

Neteř o Trumpovi: Sociopat, megaloman a nepoučitelný lhář

Jeho nevzdělanost a arogance mohou ohrozit budoucnost Spojených států, tvdí

Aktualizace:
Hodnocení čtenářů0 Hlasování
0
0

Neteř amerického prezidenta Donalda Trumpa ve své knize tvrdí, že svého strýce považuje za sociopata a nepoučitelného lháře, jehož megalomanství, nevzdělanost a arogance mohou ohrozit budoucnost Spojených států.

Výňatky z ostře kritické knihy Mary Trumpové, jejímuž vydání se u soudu neúspěšně pokoušela zabránit Trumpova rodina, zveřejnila americká média. Ta upozornila například na to, že podle Trumpové nynější prezident podváděl u přijímacích zkoušek na vysokou školu.

Kniha s názvem Too Much and Never Enough: How My Family Created the World’s Most Dangerous Man (Příliš mnoho a nikdy dost: Jak moje rodina stvořila nejnebezpečnějšího muže světa) zatím v USA nevyšla. Nakladatelství Simon & Schuster hodlá očekávaný bestseller do knihkupectví distribuovat koncem července, vybraná americká média ale už předem dostala výňatky, z nichž včera detailně citovala.

Jediným důvodem, proč Donalda nestihl stejný osud, bylo to, že díky své osobnosti šel otci na ruku.

Podle stanice CNN se Trumpová v knize podrobně zabývá dětstvím svého strýce, který je mladším bratrem jejího otce Freddyho, a tvrdí, že jej drasticky poznamenaly nevybíravé výchovné metody otce Freda.

Server Independent proto označil její pojednání za rodinné paměti kombinované s pokusem o analýzu Trumpovy osobnosti. Mary Trumpová je klinická psycholožka a hodně se věnuje i svému otci, kterého podle ní její dědeček zničil a on pak bojoval se závislostí na alkoholu a zemřel v roce 1981.

Jediným důvodem, proč Donalda nestihl stejný osud, bylo to, že díky své osobnosti šel otci na ruku. Tohle sociopati dělají: bezohledně a účinně využívají druhé pro dosažení vlastních cílů a netolerují přitom žádný nesouhlas či odpor, cituje CNN z knihy.

Podle Trumpové tuto taktiku využil Trump už coby dospívající mladík při přijímacích testech na vysokou školu. Tehdy prý kvůli vlastním nevalným výsledkům ve škole zaplatil chytřejšímu známému, aby testy SAT napsal za něj.

Donald je jednoduše slaboch, jeho ego je křehké a on jej musí neustále posilovat, protože hluboko v sobě tuší, že není tím, kým tvrdí, že je.

Podle serveru The Washingt Post, který má k dispozici chystanou knihu, začal později Trumpův otec svému synovi závidět jistotu a nenasytnou touhu obcházet pravidla. I proto se podle Trumpovy neteře otec se synem později sblížili a Donald se stal jeho pravou rukou v rodinném byznysu s realitami. 

Jindy Trumpová popisuje i skeptický pohled, který měla celá rodina na vstup Donalda Trumpa do politiky. Prezidentova sestra Maryanne Barryová prý tehdy tvrdila, že její bratr je klaun a že jeho snaha o získání nejvyššího úřadu mu nikdy nemůže vyjít.

Donald je jednoduše slaboch, jeho ego je křehké a on jej musí neustále posilovat, protože hluboko v sobě tuší, že není tím, kým tvrdí, že je, napsala Trumpová, podle které životní strategii amerického prezidenta určilo citové strádání v dětství.

PODPOŘTE
PressPort Magazín & naše autory
DĚKUJEME

Proti vydání knihy se v červnu postavil prezidentův bratr Robert Trump, podle kterého Mary Trumpová porušila smlouvu, kterou podepsala při dědickém řízení o pozůstalosti po svém dědečkovi a otci nynějšího prezidenta Fredu Trumpovi. V ní se podle něj zavázala k mlčenlivosti. Trumpova administrativa se předtím neúspěšně snažila u soudů domoci také zastavení publikace memoárů někdejšího prezidentova poradce Johna Boltona, které jsou vůči prezidentovi rovněž značně kritické.

K citacím z chystané knihy se nyní krátce vyjádřila mluvčí Bílého domu Kayleigh McEnanyová. Podle ní jsou obvinění v ní obsažená absurdní a nepravdivá.

„Zatím jsem tu knihu neviděla, ale je to kniha lží,“ uvedla. Ta by měla podle posledních informací vyjít 14. července. 

Neteř o Trumpovi: Sociopat, megaloman a nepoučitelný lhář
Hodnocení čtenářů0 Hlasování
0
0

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Alžběta Bublanová: Baví mě číst texty svých studentů