SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
KOLÁŽ: PressPort Magazín (s využitím ilustrace A. Babiše od Jamese Fergusona)

Netolický: ČSSD musí vládu opustit. Nemůžeme být za šašky

Babiš ať si dovládne do voleb bez nás, dodává hejtman Pardubického kraje

Aktualizace:
Hodnocení čtenářů1 Hlasování
96
96

Hejtman Pardubického kraje a právník Martin Netolický (26. října 2020 byl zvolen po třetí hejtmanem) drží jako poslední sociální demokrat pomyslnou vlajku a současně je velkým kritikem spojení ČSSD s hnutím ANO. Nedávno vyzval, aby mezi stranami, potažmo stranou a hnutím, došlo k rozvodu. V rozhovoru vysvětluje proč a k čemu by to nyní bylo dobré.

„Na načasování se mne ptá kdekdo, to je pravda, ale já si myslím, že načasování jsme si nevybrali, a je potřeba být rozumný,“ konstatuje úvodem hejtman Netolický.

A vysvětluje: „To, co se dělo minulý týden ve Sněmovně (schvalování daňového balíčku, pozn.) byla přesně ukázka toho, že ta vláda nocí z 19. na 20. listopadu skončila, když se tady tvoří podle toho, jak se jim to hodí, na přání pana Babiše či Faltýnka takové ty ad hoc koalice tu pro stavební zákon, tu pro prosazení daňového balíčku.“

„Upřímně řečeno balíčku Andreje Babiše předloženého v době nejméně vhodné, protože země je v ekonomické recesi a ministryně financí nás dnes jako hejtmany informovala, že se to dá srovnávat se situací ve 30. letech minulého století. Ta koalice funguje na rutinní záležitosti. Ale není kompaktní. Názory na celou řadu zásadních věcí se velmi liší,“ zdůrazňuje Martin Netolický.

„Takže moje výzva byla logická a navazující na vývoj ve Sněmovně. Já si myslím, že ve vládě nemůžeme fungovat za šašky,“ podotýká hejtman Netolický s tím, že ČSSD má rozhodně vládu opustit. „Andrej Babiš ať klidně vládne do řádných voleb – on si to sestaví – a volby budou v říjnu.“

PODPOŘTE
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Netolický: ČSSD musí vládu opustit. Nemůžeme být za šašky
Hodnocení čtenářů1 Hlasování
96
96

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Andrea Novotná: Proč už nejsem chvilkařkou