Oldřich Lichtenberg | KOLÁŽ: PressPort Magazín (podkladová fotografie Maria Švarbová)

Neumím žít ze dne na den. Je ve mně strašlivá bezmoc, říká Oldřich Lichtenberg

Babišovi by řekl, že je mu smutno, že nemáme perspektivu – plán. Prymula by měl rezignovat. Maláčovou by ve vládě neponechal

Sponzorováno
Podcasty
Nemáte čas anebo náladu číst? Poslouchejte. Rubrika Podcasty PressPort Magazínu sestává zejména z diskuzních pořadů našich partnerů, spolupracovníků, ale i redaktorů.

Nakolik důvěřuje muzikálový producent a spolumajitel divadla Broadway Oldřich Lichtenberg vládě české republiky a premiéru Andreji Babišovi, se kterým si tyká? Jak zasáhl koronavirus do podnikání v showbyznysu a co jsou podle něj slušné „prachy“? Trvá na odvolání ministra kultury Lubomíra Zaorálka (ČSSD)? A má sociální demokracie na to, aby se vrátila na politické výsluní?

K aktuální kauze Prymula a tomu, mě-li by ministr zdravotnictví rezignovat, nebo ne, Oldřich Lichtenberg říká: „Já si hlavně říkal, jestli v té restauraci nezpívali, protože to je podle pana ministra Prymuly to nejhorší. Ale vážně: Já si myslím, že ano, protože on je tváří boje proti koronaviru. On je ten, kterému i přes všechny výhrady a komunikační chyby veřejnost věří. On stmelil opozici v tom, že řekla: ‚Ano, my vám důvěřujeme.‘ A v momentu, kdy káže vodu, a pije víno, tak si myslím, že tento zásadní člověk by rezignovat měl.“

Jak hodnotí jako podnikatel a zkušený člověk s vhledem do politiky činnost vlády v oblasti pandemie? Je systematická, či spíše chaotická? „Víte, ono se to těžko hodnotí uprostřed této situace. Já jim ani tak nevyčítám chaotičnost v komunikaci. Jako většina lidí si myslím, že jaro bylo zvládnuto velice dobře, kdy byl ráznými opatřeními vir zaražen. Na druhou stranu, sledujeme-li svět kolem, tak ty křivky jdou někdy nahoru, někdy dolů. To znamená, rozhodně bych to nevyčítal jenom vládě,“ dodává Oldřich Lichtenberg.

A jak si podle něj nyní vede premiér, se kterým se dobře zná? „Tak je to složité. Nevím, o co opíral svá letní vyjádření. Jestli vycházela z všeobecného optimismu, který v tomto státě byl… Předpokládám, že se opíral i o nějaké vývojové křivky, které dostával. Jak pana premiéra znám, tak si nemyslím, že by úplně střílel od boku. Neumím to odhadnout. Sám jsem si také myslel, že situace nebude tak dramatická. Kdybych ho nyní potkal, řekl bych mu, že mi je smutno. Že vlastně nemáme plán – že nemáme perspektivu.“

„Já jsem člověk, který celý život plánoval. Neumím žít ze dne na den – bez toho, abych si stavěl vzdušné zámky, které se pokouším zrealizovat, tak bez toho žít neumím. Je ve mně strašlivá bezmoc z toho, že nevím, co se děje,“ zmiňuje Oldřich Lichtenberg s tím, že ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD), která nazvala premiéra debilem, by ve vládě neponechal.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Neumím žít ze dne na den. Je ve mně strašlivá bezmoc, říká Oldřich Lichtenberg
Hodnocení čtenářů2 Hlasy
97
Diskusní pořady

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.