Nyní čtete
Nikdy si nehrál na spravedlivě rozhořčeného morálního arbitra. A to je ten problém…

Nikdy si nehrál na spravedlivě rozhořčeného morálního arbitra. A to je ten problém…

  • KAREL GOTT (14. 7. 1939 – 1. 10. 2019)

Důvod, proč Karlu Gottovi mlátí o hlavu antichartu, nemá ve skutečnosti s nějakou antichartou vůbec nic společného. Konečně – podepsala ji většina tehdy činných umělců a řadě z nich se to překvapivě vůbec nevyčítá.

Pravý důvod je jinde: Gott, na rozdíl od „těch, kterým se nic nevyčítá“, nikdy neklesl k tomu, že by Čechy kritizoval, že by jimi opovrhoval a z obláčku své domnělé morální nadřazenosti odsuzoval jejich postoje nebo politická rozhodnutí.

Nikdy nepatřil k těm celebritím svatouškům, kteří by cítili potřebu, smáznout škraloupy z minulosti planým moralizováním v současnosti. Zkrátka, na rozdíl od řady jiných osobností si nikdy nehrál na žádného spravedlivě rozhořčeného morálního arbitra…

Jak se vám líbí článek?
1) Skvělé
6
2) Dobré
1
3) Průměr
0
4) Nic moc
0
5) Katastrofa
0
Prohlédněte si komentáře (0)

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


PressPort Magazín je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Každý den přinášíme čerstvé zprávy z domova i ze světa na doménách ppmagazin.com či pressportmagazin.cz. Obsah je po uplynutí určité doby automaticky mazán a nahrazován aktuálním. 

 

2020 © ppmagazín.com. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno.

Design Pribil ProductionIČO: 06437176

Posunout nahoru