SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
Kontejnery v přístavu na nákladní lodi. | FOTO: archiv PressPort Magazínu

Nizozemská policie objevila drsnou mučírnu se zubařským křeslem

Sedmému lodnímu kontejneru podezřelí říkali Ordinace

Aktualizace:
Hodnocení čtenářů0 Hlasování
0
0

Nizozemská policie objevila na jihu země mučírnu, kterou vybudovali členové místního podsvětí. V jednom ze sedmi přestavěných lodních kontejnerů bylo i zubařské křeslo a mučicí nástroje, informoval v úterý server NOS. Policie už v souvislosti s děsivým objevem zadržela šest lidí. Zasáhla ještě před tím, než někdo stihl mučírnu využít.

Sedm kontejnerů objevili policisté už v červnu ve skladišti v obci Wouwse Plantage nedaleko hranic s Belgií. Šest z nich bylo zařízeno jako vězeňské cely. Byly zvukotěsné, měly chemické toalety a na stropech a podlahách připevněná pouta.

Sedmému lodnímu kontejneru podezřelí říkali Ordinace. Byl zjevně zařízený tak, aby v něm někoho mučili. Uvedlo to státní zastupitelství v Rotterdamu. V kontejneru bylo mimo jiné zubařské křeslo a řada mučicích nástrojů včetně nůžek na živý plot, kleští a chirurgických nástrojů.

Skupině podezřelých policie přišla na stopu na základě šifrované komunikace na platformě EncroChat, kterou se podařilo prolomit francouzské policii.

Zadržení na chatu otevřeně psali o plánech na únosy a mučení lidí. Při unášení se chtěli zjevně vydávat za zvláštní policejní komando. Během domovních prohlídek totiž policisté našli řadu zbraní, policejní uniformy, neprůstřelné vesty, dopravní značky se stopkou či policejní majáky.

Policisté možné oběti před chystaným únosem varovali, a ohrožení lidé se tak mohli včas ukrýt. Mučírnu tak nakonec podezřelí nevyužili. Koho se zadržení chystali unést, policie ale sdělit odmítla.

Už minulý týden nizozemská policie informovala, že díky prolomení šifrované komunikace na síti EncroChat zadržela více než sto lidí, které podezřívá z nejrůznějších trestných činů, především v souvislosti s výrobou a prodejem drog.

Nizozemská policie objevila drsnou mučírnu se zubařským křeslem
Hodnocení čtenářů0 Hlasování
0
0

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Tatínek jako bankomat aneb Zavržený rodič a výživné