SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
Pedofil | KOLÁŽ: PressPort Magazín (s využitím fragmentů ilustrace Chloe Cushmana)

O pedofilii s pedofilem: Zloba lidí je pochopitelná. Je ale zaměřena správným směrem?

Rozhovor, který hned tak neuvidíte

Aktualizace:
Debaty
Rubrika Debaty PressPort Magazínu, to jsou videa z diskusních pořadů našich spolupracovníků, ale i vlastních redaktorů.
Naše hodnocení článku
90

Loni na jaře zemřel za nevyjasněných okolností v mírovské věznici učitel tance. Mluvčí Vězeňské služby Petra Kučerová bez dalších podrobností potvrdila, že bezpečnostní sbor událost prověřuje.

Později smrt pedofilního učitele, jenž si odpykával devítiletý trest za pohlavní zneužívání dívek z pražských mateřských škol, kvalifikovala vězeňská služba jako sebevraždu.

Lektor tance zneužil v letech 2015 a 2016 deset holčiček v sedmi různých školkách, jedenáctou na letním tanečním soustředění. Dívky před skrytou kamerou líbal, hladil nebo prováděl kopulační pohyby. U tří holčiček zašel ještě dál. Se dvěma měl orální sex. Ze třetí, šestileté, si udělal taneční asistentku, která ho doprovázela na dětských kurzech a s kterou měl sexuální vztah. Po dobu dvou let ji postupně cíleně učil různé praktiky a natáčel s ní pornografická videa. U soudu uvedl, že s ní chtěl být až do smrti. Prohlásil také, že se už ve vazbě pokusil o sebevraždu léky.

Představte si, že se narodíte se sexuální orientací, za kterou se nejen napřed nemáte rádi a nechcete ji ani nijak realizovat, ale ještě vás za ni bude nenávidět většina společnosti.

Tereza Urzová | lékařka

Podle pravomocného rozsudku se měl vedle trestu odnětí svobody ve věznici se zvýšenou ostrahou rovněž podrobit ústavní sexuologické léčbě. Soudy mu také na maximální možnou dobu – tedy na deset let – zakázaly pracovat s dětmi. Muž si proti verdiktu podal dovolání, jeho projednání už se ale nedožil. Matka dívky věděla, že muž je pedofil, a přesto u něj dceru několikrát týdně nechávala přes noc. Soudy jí letos v lednu pravomocně uložily 4,5 roku vězení.

I kvůli podobným případům jsou pedofilové nejspíše jednou z nejvíce stigmatizovaných skupin v naší společnosti. Koluje o nich spousta mýtů a nepravd – lidé často zaměňují pedofily se sexuálními predátory. Ve skutečnosti však tvoří jen zlomek ze sexuálních útočníků s dětskými obětmi.

Kdo tedy typicky ve skutečnosti sexuálně obtěžuje děti? Zloba lidí na tyto útočníky je zcela pochopitelná, leč nejspíše zaměřena zcela chybným směrem. Ptáte se, proč toto video – pořad s pedofilem – patří do našeho kanálu? Mimo jiné proto, že motto Ludwiga von Misese znělo: „Tu ne cede malis sed contra audentior ito,“ což v překladu znamená: „Neustupuj před zlem, ale ještě odvážněji proti němu bojuj.“

Tereza Urzová dodává: „Za natočení tohoto videa jsem hrozně ráda. Představte si, že se narodíte se sexuální orientací, za kterou se nejen napřed nemáte rádi a nechcete ji ani nijak realizovat, ale ještě vás za ni bude nenávidět většina společnosti. Přesto, že jste nic špatného nikdy neudělali a ani udělat nechcete. Občas ve studiu řešíme kontroverzní osoby a témata, proto jsme se pustili do natočení i tohoto. Matoušovi děkujeme za otevřenost.“

PODPOŘTE
PressPort Magazín
DĚKUJEME
O pedofilii s pedofilem: Zloba lidí je pochopitelná. Je ale zaměřena správným směrem?
Hodnocení čtenářů3 Hlasování
96
90
Naše hodnocení

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018.

Základní sekce jsou:

  1. PUBLICISTIKA
  2. DOMOV
  3. SVĚT

Tyto sekce a jejich rubriky jsou označeny svoji základní barvou (oranžová a červená) a články z nich je možno najít i v dalších rubrikách, zejména v sekci Přehledně.

Ostatní rubriky jsou zcela samostatné a jsou označeny příslušnou barvou.

Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Komunistům už nemá smysl věnovat větší pozornost. Proč? Zánik KSČM je zcela reálný