ILUSTRACE: João Fazenda (poprvé publikoval New Yorker)

O socialistickém zdravotnictví s Vítem Samkem

Protože o té neefektivitě mluvil veřejně, znelíbil se svým šéfům

Zdravotnictví
Rubrika Zdravotnictví PressPort Magazínu se zabývá jak systémovými změnami, tak ryze zdravotnickými tématy.

Vít Samek je záchranář, dříve socialista, dnes anarchokapitalista; na rozdíl od většiny pracovníků ve zdravotnictví vidí řešení ve volném trhu, skutečném zdravotním pojištění (nikoliv dani) a vzájemné dobrovolnosti při poskytování lékařské péče.

Vysvětluje, jak socialistické zdravotnictví vede k nekonečnému plýtvání na všech frontách; on sám byl v rámci své práce svědkem neefektivní alokace zdrojů v rámci rychlé záchranné služby. Protože o té neefektivitě mluvil veřejně, znelíbil se svým šéfům; zaměstnání tedy opustil, ale o tamních poměrech mluvit nepřestal. A nakonec jsme se bavili i o drogách.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME
O socialistickém zdravotnictví s Vítem Samkem
Hodnocení čtenářů3 Hlasy
83
Publicista

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.