SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
Luc Montagnier | KOLÁŽ: ppmagazín.com

Objevitel HIV oceněný Nobelovou cenou: Nemoc COVID-19 vznikla v laboratoři

Aktualizace:
Hodnocení čtenářů4 Hlasování
78

Slavný francouzský virolog a držitel Nobelovy ceny za fyziologii nebo lékařství z roku 2008 Luc Montagnier, je přesvědčen, že je nemoc Covid-19 umělého původu.

Podle profesora Montagniera byl nový typ koronaviru vyvinut v laboratoři ve městě Wu-chan, které se stalo na přelomu roku centrem nejprve epidemie, později pandemie choroby Covid-19. Podobné spojitosti v tuto chvíli zkoumá i administrativa prezidenta USA Donalda Trumpa.

Na základě studie matematika Jeana-Claude Péreze Montagnier tvrdí, že by nový koronavirus mohl mít něco společného s jiným smrtícím virem HIV, který způsobuje nemoc AIDS.

„Virus je jako třicetistránková publikace. My vědci máme nástroje na to, abychom dokázali zjistit, zda se některý odstavec z dané knihy neobjevil v jiné knize,“ popsal Pérez. „Spojitost mezi novým koronavirem je asi jako by se stejný odstavec objevil čtyřikrát ve dvou různých knihách,“ dodal.

Virolog Montagnier uvádí, že je poměrně jasné, že byl koronavirus vytvořen v laboratoři, a dokonce specificky ukazuje na jednu z těch, které se nacházejí ve městě Wu-chan, uvádí server Le Parisien.

„Jde o hodinářskou práci, přítomnost určitých částí viru HIV nemůže být náhodou,“ vysvětluje Montagnier. Podle něj se tak pravděpodobně jedná o nepovedený pokus vytvořit vakcínu právě proti AIDS, což by vysvětlovalo přítomnost částí viru v genomu.„Městská laboratoř ve Wu-chanu se na tyto koronaviry specializuje od počátku 20. století. Mají odborné znalosti,“ vysvětlil Montagnier. V Česku podobný názor zastává molekulární genetička Soňa Peková.

Někdejší člen prestižního Institutu Pasteur Luc Montegnier obdržel v roce 2008 Nobelovu cenu za medicímu. Je pokládán za jednoho z objevitelů viru HIV. Dostal zároveň několik francouzských ocenění jako Řád čestné legie a Řád za zásluhy.

Hodnocení čtenářů4 Hlasování
78

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Blesky v Indii zabily za jediný den 107 lidí