KOLÁŽ: PPM

Očkování: Smutné. Vrchol je oficiální kampaň plná hloupých manipulativních hesel

Nebylo by tohle pole trochu méně toxičtější, kdyby zdravotní pojištění začalo trochu více fungovat jako pojištění?

Poslední týdny mě trochu mrzí, kam se celá otázka očkování proti onemocnění COVID-19 dostala. Situace se na obou stranách barikády vyhrotila do dost nepříjemných extrémů a už téměř chybí rozumná diskuze.

Zdravotnictví
Rubrika Zdravotnictví se zabývá nejenom systémovými změnami, ale i ryze zdravotnickými tématy.

Očkování je dobrovolné. Myslím, že každý si sám dokáže rozhodnout, jestli ho chce podstoupit, nebo ne. Na jedné straně však vznikla skupina lidí snažící se ostatní k očkování různým tlakem nutit. Jako vrchol pak považuju oficiální kampaň plnou hloupých manipulativních hesel typu návrat do normálu a zase se bavit. Nedovedu si představit, že to někoho k očkování vážně přesvědčí. Možná spíš hodně lidí už rozčílí.

Strana druhá zas mimo různé dezinformátory plodí jedince, kteří mají tendence se všude po internetu do očkovaných lidí navážet jako do hloupých ovcí a tvůrců nové totality. Už jsem taky obdržela čočku, jak jsem pitomá, že jsem se nechala očkovat už koncem roku (profese neprofese, covid je zřejmě stejně mýtus). 

To, jak fungují restrikce pro očkované a jinak pro neočkované, je asi na širší diskuzi (a není to pointou tohoto příspěvku). Obecně si ale myslím, že stran očkování by celé věci pomohla změna incentiv. Nebylo by tohle pole trochu méně toxičtější, kdyby zdravotní pojištění začalo trochu více fungovat jako pojištění a reflektovalo by míru rizikovosti chování jedince (nejen ohledně očkování) – tak, jak si to určí pojišťovna, která při zdraví pacienta vynaloží co nejméně nákladů? Protože tím se zodpovědnost za rozhodnutí přesouvá mnohem více na pojištěnce a jeho individuální dohodu s pojišťovnou.

V nejbližší budoucnosti se samozřejmě nic takového nestane. A tak nezbývá než doufat, že se situace zase uklidní a covid a očkování už konečně přestane být téma.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PPMagazín
DĚKUJEME
Očkování: Smutné. Vrchol je oficiální kampaň plná hloupých manipulativních hesel
Hodnocení čtenářů2 Hlasy
97
97
Publicistka

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.