SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
ILUSTRAČNÍ FOTO: Profimedia.cz

Očkování v souvislosti s koronakrizí: spory antivax a zastánců vakcinace jsou na denním pořádku

Proočkovanost populace je velkým tématem

Aktualizace:
Hodnocení čtenářů0 Hlasování
0
0

Po dohodě s tvůrci pořadu, lékařkou Terezou Urzovou a Urzou, začíná PressPort Magazín publikovat debaty z takřečeného Studia Svobodného přístavu, které vzbuzují různorodé reakce, ale každopádně jsou vždy podnětné, ať již s argumenty souhlasíte, či nikoli.

Dnešní téma zní: Očkování.

Autoři ho uvádějí slovy: Proočkovanost populace je v posledních letech velkým tématem; spory antivax a zastánců očkování jsou na denním pořádku. V souvislosti s nákazou koronavirem se debaty ještě stupňují. Dává očkování smysl? A co povinné očkování? Užitečnost očkování samotného ještě neimplikuje nutnost či oprávněnost očkování povinného. Kdo by zajišťoval proočkovanost ve svobodné bezstátní decentralizované společnosti? Bylo by vůbec možné nějakým způsobem lidi k očkování motivovat? Co by se stalo s těmi, kdo by očkování i tak odmítli?

Martin Urza, používá pouze jméno Urza (www.urza.cz) – autor knihy Anarchokapitalismus; tvůrce Svobodného přístavu; spoluzakladatel a hlava Institutu Ludwiga von Misese; člen předsednictva Svobody učení. Vystudoval informatiku na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde se zabýval také matematikou, ekonomií a pedagogikou.

Tereza Urzová – tvůrce Svobodného přístavu; hlava Institutu Ludwiga von Misese; vydavatelka knihy Anarchokapitalismus; členka Students for Liberty. Lékařka; vystudovala 2. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze.

Očkování v souvislosti s koronakrizí: spory antivax a zastánců vakcinace jsou na denním pořádku
Hodnocení čtenářů0 Hlasování
0
0
Předchozí
Muž štvanec

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Putin: Rusko má vakcínu proti Covidu-19, má dcera ji už vyzkoušela