Nyní čtete
Od Úřadu práce můžete dostat na pomoc desetitisíce. Takto o ně zažádáte

Od Úřadu práce můžete dostat na pomoc desetitisíce. Takto o ně zažádáte

Od Úřadu práce můžete dostat na pomoc desetitisíce. Takto o ně zažádáte

Až desetitisíce korun můžete v případě nouze dostat v rámci dávky mimořádné okamžité pomoci od Úřadu práce. Na to, jak o dávku zažádat, co je k tomu potřeba a na co se dají peníze použít, teď úředníci Úřadu práce odpovídají prakticky denně.

Dávku mimořádné okamžité pomoci může podle zákona žadatel dostat, pokud splňuje jedno ze šesti kritérií, na jejichž základě je pomoc vyplácena. Dávka je nenároková, o tom, jestli splňujete podmínky, rozhodují zaměstnanci Úřadu práce. A až na výjimky je dávka jednorázová.

Žádat o ni mohou ti, kteří nesplňují podmínky pro získání jiných dávek, ale hrozí jim vážná ujma na zdraví. V takovém případě jim ÚP doplatí příjem do výše existenčního minima. To je v současné době 2 200 Kč, od dubna se zvýší na 2 490 Kč.

Nárok mají také žadatelé, které zasáhne mimořádná vážná událost, například živelná pohroma, a jejich příjmy nestačí na to, aby se s tím vyrovnali sami. Tady lze dostat až patnáctinásobek životního minima jednotlivce, tedy celkem 51 150 Kč!

Také čtěte
Za roušky zabavené v Lovosicích „daruje” Česko do Itálie jiné

Úřad práce vám může přispět také na uhrazení nezbytného jednorázového výdaje. Takovou pomoc lze využít třeba na zaplacení správních poplatků spojných s vydáním nových dokladů. Úřad vám může peníze poskytnout třeba ale i v případě, že doložíte, že vám ukradli celý měsíční příjem a vy nemáte na nájem či na dojíždění do práce.

Článek pokračuje

Jak se vám líbí článek?
1) Skvělé
0
2) Dobré
0
3) Průměr
0
4) nic moc
0
5) Katastrofa
0
Prohlédněte si komentáře (0)

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


Nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Obsah je po uplynutí určité doby automaticky mazán a nahrazován aktuálním. 

 

2020 © ppmagazín.com. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno.

Design Pribil ProductionIČO: 06437176

Posunout nahoru