Nyní čtete
Odklad splátek hypoték? U většiny bank lidé prodělají

Odklad splátek hypoték? U většiny bank lidé prodělají

Odklad splátek hypoték? U většiny bank lidé prodělají
Tříměsíční odklad splátek hypoték a dalších úvěrů, který začínají svým klientům v nouzi umožňovat banky, mnohým domácnostem i firmám s propadem příjmů výrazně pomůže. U většiny bank se ale současně navýší celková částka, kterou člověk za úvěr nakonec zaplatí. V době odkladu splátek totiž nepřestane běžet úročení úvěru.

O odklad splátek hypoték a úvěrů už zažádaly desítky tisíc lidí, které opatření kvůli koronaviru postihla. Většina bank má již nastavené podmínky, za nichž jim splátky umožní odložit. V současné době se jedná o tříměsíční odklad, nicméně některé banky nevylučují, že může být i delší.

O pět měsíců už nyní odloží splátky Equa bank. Sberbank klientům umožní odklad poloviny splátky na pět měsíců.

Vzhledem k tomu, že klientů splácejících hypotéku či úvěr od stavební spořitelny je zhruba 1,1 milionu a klientů s půjčkou kolem 2,5 milionu, banky očekávají, že v příštích týdnech vlna zájmu o odklad poroste.

Také čtěte
Španělsko v počtu nakažených překonalo Čínu, Německo má 455 úmrtí | ČeskéNoviny.cz

Článek pokračuje

Jak se vám líbí článek?
1) Skvělé
0
2) Dobré
0
3) Průměr
0
4) nic moc
0
5) Katastrofa
0
Prohlédněte si komentáře (0)

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


Nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Obsah je po uplynutí určité doby automaticky mazán a nahrazován aktuálním. 

 

2020 © ppmagazín.com. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno.

Design Pribil ProductionIČO: 06437176

Posunout nahoru