SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
Inkriminovaná dopravní nehoda | FOTO: Novinky.cz

VIDEO: Opilá řidička nabourala v Praze služební auto, policista zemřel

Žena byla i pod vlivem drog

Aktualizace:

Při nehodě dvou osobních vozidel v ulici 5. května v Praze v neděli večer zemřel teprve dvaatřicetiletý policista. Na twitteru to uvedl policejní prezident Jan Švejdar. Další dva policisté byli s těžkými zraněními odvezeni do nemocnice. Viníkem nehody byla řidička, která usedla za volant pod vlivem alkoholu i drog, nadýchala více než dvě promile. Nehoda se stala krátce před 19:30 na úrovni Spořilova ve směru na Brno.

„Dnes vyhasl život dalšího policisty, tentokrát vinou opilé řidičky, která zavinila dopravní nehodu, při níž zemřel 32letý policista. Pro někoho, kdo usedne za volant s více než dvěma promile nemám žádné pochopení. Hlubokou soustrast rodině…,“ napsal policejní prezident.

Zemřelého se podle mluvčí záchranné služby Jany Poštové nepodařilo resuscitovat: „My jsme ho přes půl hodiny resuscitovali, než byl vyproštěný z vozidla, a potom ještě asi další půlhodinu po vyproštění z vozu, bohužel se nám nepovedlo funkce obnovit.“

Podle policejní mluvčí Violety Siřišťové opilá řidička (Mercedesu, pozn. red.) – ročník 1981 – narazila do služebního vozidla policie Moravskoslezského kraje, sama pak utrpěla jen lehká zranění. „Byla omezena na osobní svobodě a převezena na policejní služebnu, kde s ní v současné chvíli probíhají úkony trestního řízení,“ dodala mluvčí.

Při střetu došlo ke značnému poškození služebního vozu. Zatímco řidička Mercedesu vyvázla podle portálu Týdeník policie s úrazem zápěstí, posádka policejního vozidla na tom byla podstatně hůře.

Kromě zmíněného úmrtí 40letá policistka cestující jako spolujezdkyně utrpěla pohmožděniny hlavy a zad. 34letý policista jedoucí jako řidič vozidla utrpěl těžká zranění a po nezbytném ošetření byl transportován do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, stejně, jako jeho kolegyně.

Mluvčí později doplnila, že řidička Mercedesu byla právě také pod vlivem drog. V Nuslích měla o chvíli dříve způsobit jinou drobnější nehodu.

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Cancel Culture jako psychická porucha