SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
Vála a děti | FOTO: archiv ppmagazinu.com

OSN: V roce 2017 zemřelo násilně 40 tisíc dětí

Miliarda dětí je vystavena násilí

Aktualizace:
Hodnocení čtenářů0 Hlasování
0

Miliarda dětí na celém světě je podle OSN vystavena fyzickému, sexuálnímu nebo psychickému násilí. V Ženevě o tom informovali zástupci několika organizací spadajících pod OSN, včetně Světové zdravotnické organizace (WHO) a Dětského fondu Organizace spojených národů (UNICEF), podle nichž tak ve velmi problematických podmínkách žije téměř polovina nezletilých obyvatel planety.

„Pro násilí vůči dětem nikdy neexistuje omluva,“ zdůraznil podle agentury DPA šéf WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Podle šéfky UNICEFU Henrietty Foreové se situace mnoha ohrožených dětí mohla ještě zhoršit v důsledku pandemie covidu-19. Kvůli uzavření škol a zákazům vycházení totiž řada z nich musela zůstat doma s lidmi, kteří je zneužívají.

Organizace spadající pod OSN také informovaly o tom, že sice téměř 90 procent zemí má zákony na ochranu dětí, ale jen zhruba polovina států je systematicky prosazuje. Jen zhruba třetina zemí nabízí dětským obětem násilí podporu ze strany úřadů.

OSN odhaduje, že jen v roce 2017 zemřelo násilnou smrti na 40 000 dětí.

OSN: V roce 2017 zemřelo násilně 40 tisíc dětí
Hodnocení čtenářů0 Hlasování
0

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Česko miluje revivaly skupiny Queen