Vála a děti | FOTO: archiv ppmagazinu.com

OSN: V roce 2017 zemřelo násilně 40 tisíc dětí

Miliarda dětí je vystavena násilí

svět
Analytická rubrika Svět PressPort Magazínu. Zabývá se zahraničními tématy.

Miliarda dětí na celém světě je podle OSN vystavena fyzickému, sexuálnímu nebo psychickému násilí. V Ženevě o tom informovali zástupci několika organizací spadajících pod OSN, včetně Světové zdravotnické organizace (WHO) a Dětského fondu UNICEF, podle nichž tak ve velmi problematických podmínkách žije téměř polovina nezletilých obyvatel planety.

„Pro násilí vůči dětem nikdy neexistuje omluva,“ zdůraznil podle agentury DPA šéf WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Podle šéfky UNICEFU Henrietty Foreové se situace mnoha ohrožených dětí mohla ještě zhoršit v důsledku pandemie covidu-19. Kvůli uzavření škol a zákazům vycházení totiž řada z nich musela zůstat doma s lidmi, kteří je zneužívají.

Organizace spadající pod OSN také informovaly o tom, že sice téměř 90 procent zemí má zákony na ochranu dětí, ale jen zhruba polovina států je systematicky prosazuje. Jen zhruba třetina zemí nabízí dětským obětem násilí podporu ze strany úřadů.

OSN odhaduje, že jen v roce 2017 zemřelo násilnou smrti na 40 000 dětí.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME

OSN: V roce 2017 zemřelo násilně 40 tisíc dětí
Hodnocení čtenářů1 Hlas
99
99
Redaktorka | překladatelka

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.