SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
Škola | KRESBA: archiv PressPort Magazínu

Otevření škol zatím v nedohlednu. Do konce roku? Není to jisté

Žáci by se měli začít vracet až tehdy, kdy bude denně 2500 až 3000 nakažených

Hodnocení čtenářů0 Hlasování
0
0

Vláda nyní sice nepřipravuje nová restriktivní opatření proti šíření koronaviru, jak v pořadu Partie v televizi Prima v neděli řekli ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) a ministr průmyslu Karel Havlíček (za ANO), ovšem na uvolňování restrikcí je podle nich brzy.

Ohledně opětovného návratu do škol nechtěl Hamáček mluvit o tom, zda se podaří do konce roku. Uvedl pouze, že by se žáci měli začít vracet v situaci, kdy bude denně 2500 až 3000 nakažených. Do té doby by podle něj byl návrat žáků příliš riskantní. Vzhledem k vývoji epidemie ale Hamáček neočekává, že by počty denní nakažených začaly rychle klesat.

Hamáček a Havlíček se shodli, že poslední čísla o počtu nakažených ukazují na možné zpomalování šíření epidemie. Podle Havlíčka se zdá, že začaly zabírat restrikce přijaté před deseti dny, ty ze současného týdne by se měly projevit později. Oba ministři ale chtějí s optimistickým hodnocením počkat až na vývoj situace v nadcházejícím týdnu.

Hamáček řekl, že možné uvolňování opatření bude záležet na dalším vývoji počtu nakažených či hospitalizovaných. Ministerstvo zdravotnictví podle něj připraví tabulku s ukazateli, jaké restrikce budou platit za jakých podmínek šíření epidemie. Pro uvolňování restrikcí bude podle Hamáčka nutné zohlednit reprodukční číslo, tedy rychlost šíření epidemie, a také denní počty nově nakažených.

Ministr školství Robert Plaga (za ANO) v pátek řekl, že prioritou je návrat k prezenční výuce žáků 1. a 2. tříd základních škol. Následovat budou speciální školy a závěrečné ročníky základních a středních škol, v dalších krocích potom ostatní žáci a studenti. V současnosti fungují pouze mateřské školy a takzvané krizové školy určené pro děti zdravotníků, pracovníků sociální péče, hasičů či policistů.

PODPOŘTE
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Otevření škol zatím v nedohlednu. Do konce roku? Není to jisté
Hodnocení čtenářů0 Hlasování
0
0

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Rozsudek: Za zcizení vibrátoru si má muž odsedět dva roky