SPECIÁL COVID-19: AKTUALIZOVANÉ PODROBNÉ STATISTIKY Z ČESKÉ REPUBLIKY A SVĚTA →
ILUSTRAČNÍ FOTO: archiv ppmagazínu.com

Pacienti versus doktoři a lékařské tajemství

Debata lékařky Terezy Urzové s Urzou

Aktualizace:
Hodnocení čtenářů0 Hlasování
0
85
Naše hodnocení

Po dohodě s tvůrci pořadu, lékařkou Terezou Urzovou a Urzou, začíná PressPort Magazín publikovat debaty z takřečeného Studia Svobodného přístavu, které vzbuzují různorodé reakce, ale každopádně jsou vždy podnětné, ať již s argumenty souhlasíte, či nikoli. Dnešní téma zní: Pacienti versus doktoři a lékařské tajemství.

Ve společnosti dlouhodobě „zuří“ spor mezi pacienty a doktory; zatímco pacienti si stěžují na neochotu (či dokonce hrubost) ze strany lékařského personálu, doktoři bývají špatně placeni, přepracováni a nesmyslně přetěžováni

Tvůrci pořadu

Autoři téma uvádějí slovy: Ve společnosti dlouhodobě „zuří“ spor mezi pacienty a doktory; zatímco pacienti si stěžují na neochotu (či dokonce hrubost) ze strany lékařského personálu, nesvobodu, nemožnost rozhodovat o vlastní léčbě, špatnou informovanost o svých možnostech (informační asymetrie), doktoři bývají špatně placeni, přepracováni a nesmyslně přetěžováni.

A dodávají: Ve společnosti pak bohužel probíhají spory o tom, zda jsou doktoři oběti pacientů či naopak; my jsme však přesvědčeni, že pacienti i doktoři jsou oběti státního socialistického zdravotnictví, což ve videu detailně rozebíráme. Nakonec se pak ještě věnujeme problematice lékařského tajemství, jeho prolomitelnosti a celkové nebezpečnosti uchovávání lékařských záznamů.

Tereza Urzová – tvůrce Svobodného přístavu; hlava Institutu Ludwiga von Misese; vydavatelka knihy Anarchokapitalismus; členka Students for Liberty. Lékařka; vystudovala 2. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze.

Martin Urza, používá pouze jméno Urza (www.urza.cz) – autor knihy Anarchokapitalismus; tvůrce Svobodného přístavu; spoluzakladatel a hlava Institutu Ludwiga von Misese; člen předsednictva Svobody učení. Vystudoval informatiku na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde se zabýval také matematikou, ekonomií a pedagogikou.

Pacienti versus doktoři a lékařské tajemství
Hodnocení čtenářů0 Hlasování
0
85
Naše hodnocení

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Mladý pirátek a dusno kolem udávání v Bruselu