SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
KOLÁŽ: ppmagazín.com

Patálie starosty ANO z Lulče: Mimozemšťané, botička pro létající talíře a průsvitné papírky

Aktualizace:
Hodnocení čtenářů1 Hlasování
56

Hnutí ANO nečelí pouze aférám typu Čapí hnízdo, kterým se předně věnují mainstreamová média. Občas lze na lokální úrovni narazit na možné střety zájmů, třeba v obci Luleč. Tento příběh začíná komicky.

Jak vlastně funguje ANO v regionech, kam nedohlédnou oči plně vytíženého šéfa hnutí a premiéra Andreje Babiše? Ne, nebudeme psát dnes o událostech, jaké se odehrály například v roce 2014.

Je pro krátké připomenutí: bohužel muselo dojít k nešťastné události – ke smrtelné dopravní nehodě. Až poté se na veřejnost začaly dostávat peprné informace o oblastních poměrech v partaji.

PODPOŘTE
PressPort Magazín & naše autory
DĚKUJEME

Nehodu tehdy zapříčinil místopředseda táborské buňky ANO. Policie mu po dopadení naměřila v krvi přes dvě promile alkoholu a hnutí ho vzápětí ze svých řad vyloučilo. Na případu bylo možno ilustrovat, jak jsou regionální „kmotříčci“ z ANO propojeni prostřednictvím byznysu. Dotyčný byl spolumajitelem agentury, která podle webových stránek nabízela hostesky a modelky. Děvčata byla označena křestními jmény a web dával vědět, že si každý klient mezi nimi může vybrat tak, aby splnila jeho „konkrétní požadavky“. Nejpikantnější bylo, že společníkem v tomto byznysu byla tehdejší táborská hvězda ANO, tehdy teprve třicetiletý P. N.

Problémy třetího druhu

Ale zpět do obce Luleč, kde mají problémy jiného charakteru, pomalu jako z věhlasného filmu Blízká setkání třetího druhu.

Ves se nachází v okrese Vyškov. Podle posledních informací zde žije 935 obyvatel. Obdrželi jsme informaci, že zde mohlo dojít ke spáchání přestupku tak, jak jej popisuje zákon o střetu zájmů. Při zjišťování informací jsme využili možností, které nám dává zase zákon o svobodném přístupu k informacím: odeslali jsme žádost o poskytnutí úplného zápisu z jednání zastupitelstva obce, abychom si ověřili některá fakta.

Byli jsme překvapeni, když obec uveřejnila osobní údaje žadatelky, spolupracující s redakcí, na svém webu. Bohužel tyto údaje byly překryty pouze tenkým, tedy průsvitným kouskem papíru, a proto každý návštěvník stránek mohl po mírném přiblížení zjistit o žadatelce veškeré údaje; tím pádem začít spekulovat, s kým se například v obci zná a na čí popud se dotazuje.

Může to být z důvodu právní jistoty kvůli případnému sporu? V minulosti již došlo k tomu, že žadatelé čekali na pochybení obcí a žádali úhradu finančních prostředků za způsobenou újmu. V obci Luleč s tím mají již zkušenost. A ano, týká se již zmíněných návštěvníků z kosmu.

Máte botičku pro létající talíře, které levitují, ptá se žadatel starosty z ANO. | ZDROJ: web obce Luleč

Jakmile jsme adresovali starostovi Adamu Majchrákovi žádost o nápravu tohoto stavu, který je protiprávní, regionální politik poněkud komicky naši žádost v e-mailu zopakoval, jako kdyby použil známou klávesovou zkratku ctrl+c a ctrl+v či byl dálkově řízen mimozemšťany, a připsal: „Pokud byste měli jakékoli dotazy, můžete se na mě obrátit.”

Konkrétně jsme žádali o poskytnutí informací v elektronické podobě, ale žadatelka je obdržela písemně doporučeným dopisem. Náprava u žádosti byla naštěstí sjednána následující den po odeslání emailu. Z veřejně dostupné webové stránky obce bylo však vidět, že datum uveřejnění opravy odpovídá zveřejnění původní žádosti – zřejmě proto, aby bylo patrné, že nedošlo k modifikaci souboru. 

My samozřejmě žádné nároky nevznesli, šlo nám zejména o odpovědi. Co jsme se dozvěděli, si můžete přečíst během nadcházejícího víkendu.

Patálie starosty ANO z Lulče: Mimozemšťané, botička pro létající talíře a průsvitné papírky
Hodnocení čtenářů1 Hlasování
56

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Na Blanensku se ráno srazil vlak s dodávkou, řidič je zraněný