UFO | ILUSTRACE: archiv ppmagazínu.com

Pentagon zveřejnil nahrávky UFO

Už dříve zveřejněná videa rozvířila debatu a nadchla příznivce teorií o přítomnosti mimozemského života na Zemi

Stella Čermáková Redaktorka | překladatelka
TÉMA
Rubrika TÉMA PressPort Magazínu zkoumá různé jevy a témata napříč společností nejen v Čechách, ale i v zahraničí.

Americké ministerstvo obrany oficiálně zveřejnilo záznamy neidentifikovaných létajících objektů, označovaných jako UFO nebo UAP, které už v uplynulých letech unikly na internet.

Záběry z palub stíhaček ukazují velmi rychle se pohybující létající předměty a staly se předmětem řady spekulací. Pentagon se oficiálním zveřejněním těchto nahrávek snaží právě těmto spekulacím zamezit.

Tři videa zachycující setkání pilotů s podivným jevem pocházejí z roku 2004 a 2015. Několikrát byla zveřejněna a stala se internetovou senzací.

Jak uvedla CNN, která o současném zveřejnění informovala, Pentagon se rozhodl snímky zveřejnit kvůli spekulacím, zda „jsou nahrávky pravé a zda existuje více videí“.

Již dříve pravost nahrávek potvrdilo americké námořnictvo. Experti Pentagonu zkoumali, zda tyto nahrávky neobsahují utajené informace.

„Po přezkoumání ministerstvo došlo k tomu, že vydání těchto videí neodhalí žádné citlivé systémy a nepoznamená žádné následné vyšetřování narušení vojenského vzdušného prostoru neidentifikovanými létajícími jevy,“ uvedla mluvčí Pentagonu Sue Goughová.

Už dříve zveřejněná videa rozvířila debatu a nadchla příznivce teorií o přítomnosti mimozemského života na Zemi. K tomu přispěl i šéf programu Pentagonu Louis Elizondo, který v letech 2007 až 2012 tyto vzdušné jevy zkoumal. O existenci mimozemského života je přesvědčen.

„Tyhle letouny – nazýváme je letouny – vykazují charakteristiku, která není v inventáři Spojených států a ani žádném jiném zahraničním, o kterém bychom věděli,“ uvedl už před lety Elizondo.

Ostatní experti jsou však při hodnocení podobných videí mnohem zdrženlivější. I když podobných nahrávek je podstatně více, neexistuje stoprocentní důkaz, který by Elizondovu teorii podporoval.

Pro Pentagon jsou pozorování objektů, které mohou potenciálně ohrozit bezpečnost pilotů, nesmírně důležitá. Potýká se však s tím, že vzhledem ke zprofanovanosti termínu UFO mají piloti obavy podobná setkání hlásit. V lepším případě mají strach z posměchu, v tom horším čelí podezření, že mají psychické problémy, což by je mohlo připravit o kariéru pilota.

I proto se armády po celém světě termínu UFO (Unidentified Flying Object – neidentifikovaný létající předmět) vyhýbají a dávají přednost nové zkratce UAP (Unidentified Aerial Phenomena – neidentifikovaný vzdušný jev).

PODPOŘTE
PressPort Magazín & naše autory
DĚKUJEME
Pentagon zveřejnil nahrávky UFO
Hodnocení čtenářů2 Hlasy
100
100