Epidemie | KARIKATURA: archiv ppmagazínu.com

Peprný humor: Divoká pohádka o koronaviru

Umění
Rubrika Umění PressPort Magazínu se snaží zprostředkovat věci, které unikají hlavnímu mediálnímu proudu.

Na sociálních sítích začíná vzbuzovat pozornost sarkastická a ironická pohádka Jak to bula s Coronula, která je autorským dílem Xaviera Baumaxy, co jež litvínovský písničkář a kytarista vlastním jménem Lubomír Tichý (* 6. prosince 1973 Most).

V dětství se v lidové škole umění učil na kytaru, ve čtrnácti letech založil svou první kapelu – Prach. Vystudoval pedagogiku s aprobací na češtinu a angličtinu. Než se vydal na sólovou dráhu, působil v kapelách V.M.H.a Faulnamusic. Jeho projev je založen na slovních hříčkách, parodiích na různé hudební styly a zpěváky a v popkulturních odkazech. Písně jsou prokládány minimalistickou poezií ukrajinského básníka Em Rudenka.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Peprný humor: Divoká pohádka o koronaviru
Hodnocení čtenářů24 Hlasů
78
Redakce

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.