Dominik Feri | KOLÁŽ: archiv PressPort Magazínu

Plesl: Feri to možná kosil po stovkách. Pokud znásilňoval, vězení se nevyhne

Měl projevit lítost, například oznámit, že půjde na sexuální léčení, dodává šéfredaktor MF Dnes

XTV Diskusní pořady
Aktualizace:
Sponzorováno
Podcasty
Nemáte čas anebo náladu číst? Poslouchejte. Rubrika Podcasty PressPort Magazínu sestává zejména z diskuzních pořadů našich partnerů, spolupracovníků, ale i redaktorů.

Aktuální události komentuje tentokrát šéfredaktor MF DNES Jaroslav Plesl. Konkrétně zprávu s titulkem Je to normální, hájí Schwarzenberg Feriho. Zbytek TOP 09 je zdrženlivý.

„Kolik toho je – zbytek TOP 09…?“ ptá se Plesl úvodem. „Co se týká té kauzy, je to hrozné, samozřejmě. Já bych rád věděl, kolik lidí v TOP 09 o tom mělo informace.“

A pokračuje: „Je to věc, kterou by se policie měla zabývat – i samotnou podstatou: to znamená, zda poslanec Feri z TOP 09 znásilňoval, nebo neznásilňoval dívky. Takhle stojí otázka. Pokud spáchal znásilnění a bude mu to prokázáno, vězení se vyhnout nemůže. Tady se bavíme o trestněprávní kvalifikaci. O čem se baví Karel Schwarzenberg, často nevím. Za A mu není rozumět, za druhé se mi zdá, že v poslední době se mu věci slévají do takové beztvaré hmoty. Je možné, jak psal Matěj Stropnický, že si vzpomněl na nějakou služtičku z mládí. Myslím, že to pojmenoval nejlépe. Feri je jeden z mála, který to takto ‚kosil‘ po desítkách, možná po stovkách,“ podotýká Jaroslav Plesl.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME

Plesl: Feri to možná kosil po stovkách. Pokud znásilňoval, vězení se nevyhne
Hodnocení čtenářů5 Hlasů
96
96