Plesl: Feri to možná kosil po stovkách. Pokud znásilňoval, vězení se nevyhne

Měl projevit lítost, například oznámit, že půjde na sexuální léčení, dodává šéfredaktor MF Dnes.

Dominik Feri | KOLÁŽ: PPM

Aktuální události komentuje tentokrát šéfredaktor MF DNES Jaroslav Plesl. Konkrétně zprávu s titulkem Je to normální, hájí Schwarzenberg Feriho. Zbytek TOP 09 je zdrženlivý.

Podcasty
Nemáte čas anebo náladu číst? Poslouchejte. Rubrika Podcasty sestává zejména z diskuzních pořadů našich partnerů a spolupracovníků.

„Kolik toho je – zbytek TOP 09…?“ ptá se Plesl úvodem. „Co se týká té kauzy, je to hrozné, samozřejmě. Já bych rád věděl, kolik lidí v TOP 09 o tom mělo informace.“

A pokračuje: „Je to věc, kterou by se policie měla zabývat – i samotnou podstatou: to znamená, zda poslanec Feri z TOP 09 znásilňoval, nebo neznásilňoval dívky. Takhle stojí otázka. Pokud spáchal znásilnění a bude mu to prokázáno, vězení se vyhnout nemůže. Tady se bavíme o trestněprávní kvalifikaci. O čem se baví Karel Schwarzenberg, často nevím. Za A mu není rozumět, za druhé se mi zdá, že v poslední době se mu věci slévají do takové beztvaré hmoty. Je možné, jak psal Matěj Stropnický, že si vzpomněl na nějakou služtičku z mládí. Myslím, že to pojmenoval nejlépe. Feri je jeden z mála, který to takto ‚kosil‘ po desítkách, možná po stovkách,“ podotýká Jaroslav Plesl.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PPMagazín
DĚKUJEME
Plesl: Feri to možná kosil po stovkách. Pokud znásilňoval, vězení se nevyhne
Hodnocení čtenářů8 Hlasů
94
94
Diskusní pořady

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.