Dominik Feri | KOLÁŽ: archiv PressPort Magazínu

Plesl: Feri to možná kosil po stovkách. Pokud znásilňoval, vězení se nevyhne

Měl projevit lítost, například oznámit, že půjde na sexuální léčení, dodává šéfredaktor MF Dnes

Sponzorováno
Podcasty
Nemáte čas anebo náladu číst? Poslouchejte. Rubrika Podcasty PressPort Magazínu sestává zejména z diskuzních pořadů našich partnerů, spolupracovníků, ale i redaktorů.

Aktuální události komentuje tentokrát šéfredaktor MF DNES Jaroslav Plesl. Konkrétně zprávu s titulkem Je to normální, hájí Schwarzenberg Feriho. Zbytek TOP 09 je zdrženlivý.

„Kolik toho je – zbytek TOP 09…?“ ptá se Plesl úvodem. „Co se týká té kauzy, je to hrozné, samozřejmě. Já bych rád věděl, kolik lidí v TOP 09 o tom mělo informace.“

A pokračuje: „Je to věc, kterou by se policie měla zabývat – i samotnou podstatou: to znamená, zda poslanec Feri z TOP 09 znásilňoval, nebo neznásilňoval dívky. Takhle stojí otázka. Pokud spáchal znásilnění a bude mu to prokázáno, vězení se vyhnout nemůže. Tady se bavíme o trestněprávní kvalifikaci. O čem se baví Karel Schwarzenberg, často nevím. Za A mu není rozumět, za druhé se mi zdá, že v poslední době se mu věci slévají do takové beztvaré hmoty. Je možné, jak psal Matěj Stropnický, že si vzpomněl na nějakou služtičku z mládí. Myslím, že to pojmenoval nejlépe. Feri je jeden z mála, který to takto ‚kosil‘ po desítkách, možná po stovkách,“ podotýká Jaroslav Plesl.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Plesl: Feri to možná kosil po stovkách. Pokud znásilňoval, vězení se nevyhne
Hodnocení čtenářů8 Hlasů
94
94
Diskusní pořady

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.