SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
Počasí z vesmíru | FOTO: archiv PressPort Magazínu.com

Nejmodernější počasí nově na PressPort Magazínu

Hodnocení čtenářů2 Hlasování
100
100
Naše hodnocení

Povedenou vychytávku si připravila pro své uživatele globální platforma na předpověď počasí Windy.com, kterou nyní zpřístupňujeme v českém jazyce na stránkách PressPort Magazínu. Nově je na ní možné zobrazovat plynulé animace satelitních snímků, což v praxi působí velmi poutavě.

Lidé díky mají mít mnohem lepší představu o počasí.

Přejít na počasí.

Windy získává satelitní snímky od organizací EUMETSAT, NOAA a JMA. Snímky jsou dostupné v intervalech 5 až 10 minut v závislosti na lokaci. Satelitní kompozit lze zhlédnout za posledních 12 hodin.

Původně Windy.com vzniklo jako předpověď počasí pro rekreační sportovce, především pro kitery. Ti potřebují pro svůj koníček znát přesnou předpověď nejen počasí, ale hlavně vývoje povětrnostních podmínek.

V průběhu času se však aplikace stala nezbytnou součástí profesního života lidí, kteří zachraňují druhé, případně kteří potřebují znát při své práci přesné informace o počasí. Vedle lidí v krizových štábech je řeč například o námořnících, pilotech či hasičích.

Návštěvnost Windy.com se každým rokem ztrojnásobuje, na začátku letošního června platforma v průběhu cyklónu Nisarga zaznamenala 10 000 000 unikátních uživatelů za jeden den.

Nejmodernější počasí nově na PressPort Magazínu
Hodnocení čtenářů2 Hlasování
100
100
Naše hodnocení

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Hrozí promlčení: Bolest nikdy nezmizí, říká ve videu dcera o mamince. Tu vrah brutálně pobodal