SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
Vědec zkoumající v Rusku koronavirus | FOTO: Anton Vaganov/Reuters

Počet případů covidu-19 v Česku přesáhl 17 000

Nejpostiženějším okresem v republice je momentálně Frýdecko-Místecko

Aktualizace:
Vše o koronaviru
Statistiky, spolehlivé články
SPECIÁL PRESSPORT MAGAZÍNU

Počet případů nemoci covid-19 v Česku od začátku epidemie přesáhl 17 000. Po víkendovém poklesu se denní přírůstek znovu dostal přes dvě stovky, za pondělí přibylo 210 potvrzených případů na celkových 17 008. Dál roste i počet aktuálně nemocných, kterých je nyní 4914, nejvíc od vypuknutí koronavirové nákazy v zemi na začátku března. Vyplývá to z aktuálních informací na webu ministerstva zdravotnictví. Předchozí hranici 16 000 nakažených překonala ČR ve čtvrtek 30. července.

Podpořte
PressPort Magazín a naše autory
děkujeme

S covidem dosud zemřelo 386 lidí a 11 708 se vyléčilo. Pro odborníky je klíčové, že se výrazně nemění počet hospitalizovaných a těch, kteří vyžadují intenzivní péči. Podle posledních údajů se s koronavirem nyní léčí v nemocnicích 94 pacientů, z toho 19 bylo v těžkém stavu.

Nejpostiženějším okresem v republice je momentálně Frýdecko-Místecko, kde připadá na 100 000 obyvatel 47 pozitivních případů za posledních sedm dní. Víc než čtyři desítky nových nakažených v přepočtu na na 100 000 obyvatel má ještě Prachaticko.

Podle posledních údajů se s koronavirem nyní léčí v nemocnicích 94 pacientů, z toho 19 bylo v těžkém stavu.

Ministerstvo zdravotnictví v pondělí poprvé představilo takzvaný semafor, tedy mapu okresů podle epidemické situace. Devět okresů spadá do prvního zeleného stupně – jsou to Praha, Brno a Ostrava, Praha-západ, Praha-východ, Karviná, Frýdek-Místek, Jihlavsko a Prachaticko. Ostatní okresy jsou bílé, tedy bez rizika.

V zeleně označených regionech se sice vyskytují nové případy, nemoc se ale nešíří v komunitě. Tamní hygienické stanice mají podle pokynů ministerstva zvážit doporučení použití ochranných prostředků a dezinfekce, aktivovat informační linky, posílit odběrová místa a laboratoře; nemocnice mohou omezit návštěvy.

Událost
Covid-19
Místo
ČR
Začátek události
08:00
Status události
Dokončeno
(red.)
(red.)
4. 8. 2020
06:36

Počet lidí, kteří se nakazili koronavirem, překročil hranici 18 milionů, uvedla americká Univerzita Johnse Hopkinse (JHU), která vývoj pandemie sleduje globálně. Ta si podle univerzity vyžádala už skoro 700 000 životů. Hranici 17 milionů nakažených svět překročil 30. července.

(red.)
(red.)
4. 8. 2020
06:34

Norsko uvažuje o tom, že pro lidi přijíždějící z České republiky znovu zavede povinnou desetidenní karanténu. V pondělí 4. 8. to podle norských médií doporučil tamní institut veřejného zdraví (FHI). Norské ministerstvo zdravotnictví bude o návrhu FHI rozhodovat v pátek, sdělila Mariana Wernerová z českého ministerstva zahraničí. Povinnost izolovat se pro lidi z ČR přitom Norsko zrušilo teprve v půlce července.

(red.)
(red.)
4. 8. 2020
06:29

V neděli bylo v Česku potvrzeno 102 nových případů nemoci covid-19, což je nejmenší denní nárůst za poslední dva týdny. Podíl nově nakažených na počtu testů byl ale nejvyšší za celý týden. Dosáhl 3,97 procenta, zatímco v sobotu činil jen 2,67 procenta. O víkendech a svátcích se provádí méně testů na koronavirus, takže i při nízkém počtu nově nakažených může být jejich podíl na množství testovaných vysoký. Aktuálně nemocných je rekordních 4788, nejvíc od vypuknutí epidemie na začátku března. Vyplývá to z aktuálních údajů na webu ministerstva zdravotnictví k 17:30.

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
V Česku chybí zákon o inkasních agenturách. Některé navyšují dluhy o více jak 25 procent