Nyní čtete
Pochybní obchodníci cílí na poškozené klienty pojišťoven. Nabízejí pomoc a zaštiťují se ČNB

Pochybní obchodníci cílí na poškozené klienty pojišťoven. Nabízejí pomoc a zaštiťují se ČNB

Podloudní obchodníci využívají různé „business“ modely. Nejedná se pouze o prodej předražených výrobků seniorům na nechvalně proslulých akcích anebo podomní prodej energií. Rozhodnutí finančního arbitra o neplatnosti investičního životního pojištění pro případ smrti z důvodu nulového pojistného plnění představuje příležitost pro spekulanty i advokátní kanceláře.

Například firma Protect Company nabízí bezplatné řešení sporů prostřednictvím finančního arbitra. Na svých webových stránkách se subjekt vydává za občanské sdružení, avšak jak vyplývá z obchodního rejstříku, právní formou jde společnost s ručením omezeným.

Několik spotřebitelů tvrdí, že se subjekt při své činnosti zaštituje dohodou s Českou národní bankou. Podle dostupných informací ale ČNB nezplnomocnila žádné soukromé společnosti k této činnosti.

Obchodní scénář

Odkazování na instituci typu ČNB totiž v očích některých spotřebitelů zvyšuje důvěryhodnost společnosti. | KOLÁŽ: ppmagazin.com

Například na webových stránkách vyhledatcislo.cz se objevuje několik varovných komentářů. Další se podařilo nalézt na webu muzutozvednout.cz anebo kdovolal.eu. Komentáře se odkazují na nabídku vymáhání škody po pojišťovnách, problematiku zhodnocení prostředků a pojistnou ochranu.

Argumentace, která obsahuje odkaz na ČNB, může být součástí obchodního „scénáře“. Odkazování na instituci typu ČNB totiž v očích některých spotřebitelů zvyšuje důvěryhodnost společnosti. V souvislosti s aktuálními spory mezi klienty a pojišťovnami se jedná o velké peníze. Cílem většiny „neplatných pojistek“ bylo zhodnocení finančních prostředků.

Také čtěte

Z inzerovaných pracovních pozic, které společnost Protect Company nabízí, není možné zjistit přesnou činnost zaměstnavatele. Informace sdělují pouze na osobní schůzce. Inzerce je cílená na absolventy.

Jak řešit nevyžádanou komunikaci

V případě, že budete kontaktováni společností, kterou třeba neznáte, zeptejte se, zdali je hovor nahráván. Ke zpracovávání (pořízení a uchovávání) nahrávky je třeba váš souhlas. Následně oznamte volajícímu, že s nahráváním hovoru nesouhlasíte. Na další argumenty nepřistupujte a trvejte na tom, že s nahráváním nesouhlasíte. Volající nemůže pokračovat v hovoru, protože jste neudělili souhlas.

Právní forma

Společnost se vydává za občanské sdružení, jde ale o s. r. o.

Jak se vám líbí článek?
1) Skvělé
1
2) Dobré
0
3) Průměr
0
4) Nic moc
0
5) Katastrofa
0
Prohlédněte si komentáře (0)

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


PressPort Magazín je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Každý den přinášíme čerstvé zprávy z domova i ze světa na doménách ppmagazin.com či pressportmagazin.cz. Obsah je po uplynutí určité doby automaticky mazán a nahrazován aktuálním. 

 

2020 © ppmagazín.com. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno.

Design Pribil ProductionIČO: 06437176

Posunout nahoru