SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
Radoslav Sturm | KOLÁŽ: PressPort Magazín (s využitím snímku z FB Radoslava Sturma)

Podcast: Fiala a Kalousek nechtějí moc, ale pracovat pro zemi, zní z Miliónu chvilek

K demonstracím jsou vážné důvody, ale všechny si je nepamatuji, dodává pořadatel akcí Radoslav Sturm

redakce XTV Partnerská internetová televize
Aktualizace:
Sponzorováno
PODCASTY
Nemáte čas nebo náladu číst? Poslouchejte. Rubrika Podcasty PressPort Magazínu sestává zejména z diskuzních pořadů našich partnerů, spolupracovníků, ale i redaktorů.

Radoslav Sturm je student a agilní aktivista spolku Milion chvilek. Předně spoluorganizátor demonstrací, zejména těch šumperských. Co ho vede k tomu být v pouhých devatenácti letech takto občansky aktivní?

„Výrazné problémy v naší společnosti,“ říká nejprve Radoslav Sturm. A upřesňuje: „Takové ty problémy kolem pana Babiše, kolem vlády. Už když jsem byl malé dítě, tak mne politika zajímala. Byly volby, tak jsem se na to díval. A některé situace byly už poměrně vážné – třeba podvody s dotacemi. Některé kroky vlády by asi aktivní občané udělali jinak.“

Na otázku, kdy nastal zlom a kdy si řekl, že půjde na steč s plackou Miliónu chvilek, pak Sturm odpovídá: „V listopadu 2018. Pokud se nemýlím, tak Milión chvilek měl tehdy demonstraci na Václavském náměstí. A už tam zněly vážné důvody, co je špatně a proč by se měla společnost zajímat o politiku.“

Největší problém tkví podle Sturma v tom, že ministerský předseda Andrej Babiš (ANO) šel do politiky s tím, že chce získat nějakou moc. Na poznámku, že to ale každý politik, Sturm reaguje slovy: „Já myslím, že ne každý politik. Já myslím, že někteří politici chtějí pro svoji zemi něco udělat. A jiní jsou prospěcháři.“

Sturm míní, že ti správní – tedy neprospěcháři – jsou někteří členové z ODS. „Pan Fiala to určitě myslí vážně a nešel do politiky jenom proto, aby měl nějaký prospěch. A z TOP 09 kdokoliv. Nevidím tam žádný problém. Pan Kalousek je poslanec a chce pro svoji zemi také něco udělat,“ konstatuje Sturm.

PODPOŘTE
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Podcast: Fiala a Kalousek nechtějí moc, ale pracovat pro zemi, zní z Miliónu chvilek
Hodnocení čtenářů5 Hlasů
77
77

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018.

Základní sekce jsou:

  1. PUBLICISTIKA
  2. DOMOV
  3. SVĚT

Tyto sekce a jejich rubriky jsou označeny svoji základní barvou (oranžová a červená) a články z nich je možno najít i v dalších rubrikách, zejména v sekci Přehledně.

Ostatní rubriky jsou zcela samostatné a jsou označeny příslušnou barvou.

Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Nechat si píchnout čínskou vakcínu? To nevím, říká Jan Zahradil, který čelí kritice serveru Politico