Nyní čtete
Policejní bouře. Boss Štěpánek: Smažte si Facebook, jinak končíte! Zaměstnanci: Vy už šéf nejste!
 
 

Předseda Nezávislého odborového svazu Policie České republiky (NOS PČR) a vlivný policista pplk. JUDr. Milan Štěpánek má nervy na pochodu.

NOS PČR, jejž „odvolaný neodvolaný“ Štěpánek vede, je největší odborovou organizací, která sdružuje policisty, zaměstnance vnitra a další příslušníky bezpečnostních sborů; hospodaří s mnohamiliónovým rozpočtem. Pod pohrůžkou ztráty zaměstnání zakazuje nyní Štěpánek pracovníkům odborů komunikovat s médii – třeba s ppmagazínem.com, anebo zveřejňovat příspěvky na sociálních sítích. 

Mnohým členům odborů již totiž došla s předsedou Štěpánkem trpělivost a odmítají mlčet. Loni v listopadu byl podle nich z čela Nezávislého odborového svazu Policie české republiky Štěpánek odvolán nadpoloviční většinou, což ale do této chvíle neúspěšně tají.

Háček tkví v tom, že podle vedení odborů jsou k odvolání nutné dvě třetiny hlasů, nikoli pouze nadpoloviční většina. Ale mnozí členové a zaměstnanci odborů včetně tamního inspektora bezpečnosti práce Jiřího Pecha s takovou interpretací ustavujících dokumentů rozhodně nesouhlasí.

Odborářský boss po Pechovi požaduje, aby odstranil nejen všechny své statusy (komentáře) na sociálních sítích, ale i články, ve kterých je citován.

Štěpánek nyní Pechovi napsal „výhružný“ dopis: „Tímto vás upozorňuji, že vaše vyjadřování na adresu zaměstnavatele veřejně, zejména na sociální síti Facebook, nebo prostřednictvím internetových médií (například vaše vyjádření pro ppmagazín.com), není slučitelné s vaší povinností nejednat v rozporu s oprávněnými zájmy zaměstnavatele.“

Odborářský boss po svém zaměstnanci Pechovi požaduje, aby odstranil nejen všechny své statusy (komentáře) na sociálních sítích, ale i články, ve kterých je citován. Viz výzva níže:

Dopis předsedy odborů zaměstnanci Jiřímu Pechovi. | FOTO: ppmagazín.com

Dlouholetý a „odvolaný“ předseda Štěpánek přitom hospodaří podle mnohých členů včetně Pecha třicetimiliónovým rozpočtem odborů neprůhledně. Pecha jeho výhrůžky šokovaly. Štěpánkovi napsal:

Jen se vás dovoluji touto cestou dotázat, kdo je vlastně statutárním orgánem mého zaměstnavatele?
JIŘÍ PECH, inspektor bezpečnosti práce NOS PČR

„Jen se vás dovoluji touto cestou dotázat, kdo je vlastně statutárním orgánem mého zaměstnavatele? Jak jsem zjistil, byl jste na 11. sjezdu NOS PČR odvolán a tedy byste neměl jednat jako statutární orgán jménem mého zaměstnavatele,“ podotýká Pech, jenž prostřednictvím sociálních sítí upozorňuje na nešvary vedení NOS PČR.

„Dovoluji si,“ dodává, „zaměstnavatele důrazně upozornit, že svého zaměstnance nesmí trestat za oznámení porušování zákonných norem zaměstnavatelem v souvislosti s údajnými zájmy organizace.“

⇣ Psali jsme:

Exkluzivně: Patnáctitisícové policejní odbory navzdory mnohamiliónovému rozpočtu v exekuci

⇣ Psali jsme:

Rozbuškou pro třeskutou situaci v Nezávislém odborovém svazu Policie ČR se stal okamžik, kdy několik odborových poboček vyhlásilo v průběhu loňska samostatnost; začaly se chovat nezávisle na pražském ústředí, a to ze shora uvedeného důvodu údajně netransparentního hospodaření.

Ale Štěpánek opakuje, že hospodaření je v pořádku. A že jde jen o pomstu několika lidí, kteří vypadli z nejužšího vedení odborů: „Slova o válce a krvi mají jistě sílu přitáhnout pozornost čtenářů. Vedle poutavých slov by také měla zaznít fakta, která se ztratila někde v pozadí.“

Odpověď Jiřího Pecha panu Štěpánkovi

Datum: 28. 2. 2019; předmět: Sdělení zaměstnavateli

Dobrý den,

dnes jsem od vás pane JUDr. Štěpánku obdržel dvě písemnosti pod čj. 11 a 12/2019 nazvané jako výzva. Taktéž jste dnes vy obdržel již druhé Potvrzení o trvání dočasné pracovní neschopnosti. Na další kontrolu se mám dostavit dne 5. 3. 2019 a… (údaje o zdravotním stavu nepublikujeme, pozn. red.).

Jen se vás dovoluji touto cestou dotázat, kdo je vlastně statutárním orgánem mého zaměstnavatele (NOS PČR), neboť jak jsem zjistil, byl jste na 11. sjezdu NOS PČR odvolán společně s panem Tomkem a tedy byste neměl jednat jako statutární orgán jménem mého zaměstnavatele.

Také čtěte

Požadované a urgované doklady mně zatím nebyly zaslány, pouze vyúčtování ucelené náhrady ušlé mzdy, ve kterém je podivně zaúčtována i mzda za měsíc leden 2019. Tedy po zaměstnavateli opětovně požaduji zaslání jednotlivých výplatních pásek, zejména zvlášť výplatní pásku za měsíc leden 2019.

Taktéž očekávám v dohodnutém výplatním termínu zaslání výplatní pásky za měsíc únor, a to včetně zprávy, zda byly zaslány podklady k mé pracovní neschopnosti na příslušný úřad a taktéž zda proběhlo opětovné přihlášení mojí osoby na moji zdravotní pojišťovnu.

Dosud mně nebyly zaslány ELDP (evidenční list důchodového pojištění, pozn. red.), a to včetně opravného za rok 2016, a ELDP za rok 2017 a ELDP za rok 2018. Dále mi zaměstnavatel nezaslal Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti za příslušná období, tak abych mohl řádně a včas podat daňové přiznáni správci daně.

Zaměstnavateli jsem řádně ohlásil všechny potřebné skutečnosti včetně čerpání dovolené za rok 2017 a následné čerpání dovolené za rok 2018, které bylo přerušeno pracovní neschopností. Zaměstnavatel ani na jedno mé hlášení nereagoval a ani neodpovídal. Jsem v dobré víře, že zaměstnavatel svým mlčením vyslovuje svůj souhlas.

Nejsem si vědom žádného porušení zákonných norem. Žádám tedy opětovně, aby mi zaměstnavatel doručil obratem požadované doklady a mzdu řádně rozúčtoval za jednotlivé kalendářní měsíce a dodržoval rovněž dohodnutý výplatní termín. Bylo to i předmětem předžalobní výzvy, kterou zaměstnavatel již obdržel.

Dovoluji si zaměstnavatele důrazně upozornit, že svého zaměstnance nesmí trestat za oznámení porušování zákonných norem zaměstnavatelem v souvislosti s údajnými zájmy organizace.

S pozdravem

SI BOZP NOS PČR Jiří Pech

Jak se vám líbí článek?
1) Skvělé
0
2) Dobré
0
3) Průměrné
0
4) Nic moc
0
5) Katastrofa
0
Prohlédněte si komentáře (1)
  • Že by se “válka policajtů” přesunula z Policejního sboru do orgánů NOS? Asi to nebude tak horké, když GIPS mlčí, ministr nic neříká, prostě klid po pěšině………………………………..

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


Nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Za týden měl web sto tisíc individuálních přístupů. Za měsíc čtvrt miliónu.

 

2019 © ppmagazín.com, Pribil Publishers. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno. Design Pribil Publishers. IČO: 06437176

Posunout nahoru