Nyní čtete
Chtěla ochranku. Policejní prezident jí vzkázal: Jste „blbka“
 
 

Ke kuriózní situaci došlo, když čtenářům ppmagazínu.com známá někdejší vyšetřovatelka Petra Lhotáková zažádala o krátkodobou policejní ochranu svojí osoby.

Ochranku sice nedostala, přesto tato dnešní představitelka Odborové aliance integrovaného záchranného systému a samoživitelka poděkovala policejnímu prezidentovi Janu Švejdarovi, jelikož na její žádost (podnět) reagovalo policejní prezidium rychle.

Konverzace mezi dotyčnými. | FOTO ppmagazín.com

Švejdar však Lhotákové omylem zaslal textovou zprávu adresovanou nejspíše svému kolegovi či kolegyni. V té Lhotákovou označil za „blbku“.

Lhotáková leží vedení policie v žaludku dlouhodobě. Redakce ppmagazínu.com nijak nehodnotí její kroky, kdy policii kritizuje, pouze je popisuje s tím, že je zajímavé sledovat boj jednotlivce proti systému.

O ochranku Lhotáková žádala kvůli vypjatému sporu, jejž vede s policejní akademií, kdy napadla udělování titulů MBA policejním funkcionářům; ti je obdrželi podle MF DNES během několika dnů, zatímco běžné studium trvá dva roky.

Naposledy Lhotákovou vedení akademie nechalo například z areálu školy vyvést bezpečnostním ředitelem, kvůli čemuž si Lhotáková stěžovala ministru vnitra Janu Hamáčkovi (ČSSD).

Také čtěte

„Domnívám se, že areál policejní akademie mohou bez problémů navštěvovat občané ČR – po řádném zapsání na vrátnici. Příkladně využít soukromé kadeřnictví, soukromé knihkupectví, bufet. Nevidím tedy žádný důvod, proč bych měla být najednou označena za osobu neskýtající bezpečnostní garance bezpečnostním ředitelem. Navíc bez uvedení jakékoliv zákonné normy. Zákaz vstupu může nařídit pouze soud řádným soudním procesem,“ napsala bývalá vyšetřovatelka ministrovi.

SMS ji ranila, požaduje omluvu

Po Švejdarovi požaduje nyní ministrovým prostřednictvím omluvu. „Vzhledem k tomu, že ani po 12 hodinách nenašel policejní prezident brig. gen. Mgr. Jan Švejdar čas omluvit se mi za to, že mne v SMS zprávě tituloval blbkou, žádám o zjednání nápravy ze strany vaší osoby coby nadřízeného policejního prezidenta, a to nejpozději do 13. 05. 2019 do 12:00 hod. písemnou formou.“

Dle výkladu je slovo blbka nadávkou označující často hezkou, avšak vždy hloupou, blbou dívku – ženu (zhruběle, vulgárně). „Domnívám se, že takto urážet bývalou policistku, odborovou funkcionářku, a hlavně ženu nepřísluší žádnému občanovi této země, natož policejnímu prezidentovi, zejména v době oslav Dne matek. Policejní prezident útočí na naprosté základy – na ženskost a můj zdravotní stav,“ uzavřela Lhotáková, která je mj. po odchodu od policie v péči specialistů.

Jak se vám líbí článek?
1) Skvělé
1
2) Dobré
0
3) Průměrné
1
4) Nic moc
0
5) Katastrofa
2
7 komentářů
 • Ty vole to je plátek tenhle ppmagazin. Co článek, to hovna od ty šílený Lhotákový, hlavně někdejší vyšetřovatelky, to se musím fakt smát. To jí autor tohohle plátku píchá nebo co?

 • Pan Švejdar je “PAN” policista a pro ČR udělal jako sloužící policista mnohé. Paní Lhotakova mu nesahá ani po nehet maličku levé nohy. A navíc stále píšete bývala vysetrovatelka a to je pěkný blábol a matení lidi. Paní Lhotakova mohla vyšetřovat tak akorát krádež králíků z kralikarny jedné babičky, soudím dle jejího sl zařazeni. To by jste si měl pane “novináři” ujasnit, než píšete nesmysly.

 • Ježíši, nemluvte tu o policejní akademii!!! Nebo se snad nebojíte že Bajura, Salač a Habich na vás uvalí klatbu. Už teď se chodí radit mimo kanceláře, aby je psychopaty snad nikdo neodposlouchaval a místo aby učili tak ziraji do křišťálové koule Bajury staršího a hledají v ní tu jejich pravdu. 😉

 • V kopii té sms je uvedena jen polovina telefonního čísla, respektive jeho začátek a zde je vidět shoda se služebním mobilem policejního prezidenta, což lze ověřit dotazem třeba u kteréhokoliv policisty nebo na https://www.policie.cz/imapa.aspx.

  Rozhodně je potřeba informaci prokázat nebo vyvrátit, nejhorší ze všeho je chaos. Ano může jít o účelovou pomluvu prezidenta, potom je potřeba tu vyšetřovatelku nebo autora článku stíhat za trestný čin. Pokud je to ale pravda, tak musí být postižena druhá strana. Ono totiž s tím MBA studiem z akademie to je opravdu nějaké divné a také nikdo nevyvrátil informaci, že to studium nebylo od začátku jako MBA, ale až posléze tímto zakončili běžné školení vedoucích pracovníků, co si tento titul někde dříve neobstarali. Jak to tedy s tím MBA? Jak to je s tou sms?

 • Já bych se k tomu nijak nevyjadřoval z jednoduchého důvodu. Kde je důkaz, že se to skutečně stalo? Není uveden. Tak jdeme od toho. A Jan Švejdar není z těch, kteří by lidi, kteří si to zaslouží, nevyslechl, nebo alespoň nenechal vyslechnout. Ze svého úhlu pohledu to považuji jako pokus o diskreditaci policejního prezidenta.

 • Co nevidím na vlastní oči tomu nemohu zcela věřit, ale všechno nasvědčuje tomu, že nějaká paní vyšetřovatelka, napsala prezidentovi policie dopis, že krajští ředitelé nelegálně získali titul MBA na policejní akademii, která k tomu nemá akreditaci a následovala tato reakce jak se dočteme v článku o géniech zde před více jak měsícem.

  Když se podobně nekorektně choval kdysi pol. prezident Lessy vůči vedení vnitra, tak jej ministr vnitra Kubice ihned vyhodil a navíc jej nechal i trestně stíhat za trestný čin (a to se pak u soudu ani neprokázalo, kdežto tato sms je jasná jako facka – je to takové plivnutí do tváře daňovým poplatníkům a všem slušným lidem) , každopádně pokud státní zaměstnanec o někom řekne v právním státě , že je blbec, tak se dopouští jednání majícího znaky přestupku a měl by následovat minimálně kázeňský postih, kupříkladu srážky z platu až 15 % na 3 měsíce, jak se uvádí v zákoně.

  Tak jsem zvědav co se bude dít v této zemi, kde brambory jsou už dražší než banány…. všechno naruby tu je…. všechno naruby…

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


Nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Za týden měl web sto tisíc individuálních přístupů. Za měsíc čtvrt miliónu.

 

2019 © ppmagazín.com, Pribil Publishers. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno. Design Pribil Publishers. IČO: 06437176

Posunout nahoru