Policejní šéf si tahal na služebnu lehké holky

ZBRASLAV – Středočeské policii chybí několik desítek policistů. Paradoxně však nemá zájem přijmou ty zkušené a již vyškolené. Pouze začátečníky. Zřejmě si může dovolit hazard s lidskými zdroji. Dokládá to příběh Jakuba Kašpara.

Od státní policie odešel Kašpar (ročník 1981) ze dvou důvodů, „Manželka vážně onemocněla, absolvovala těžkou operaci a já se o ni musel postarat. V tu samou dobu mi onemocněla i matka,” zmiňuje první z nich.

Druhým důvodem byl podle Kašparových slov nástup nového vedoucího (jméno redakce zná, pozn.), s nímž nevycházel. „Dostali jsme na OOP v Kostelci nad Černými lesy nového velitele. Nemohl jsem se smířit s tím, že si tento šéf tahal na služebnu lehké holky. A také jsem začal mít, a nejenom já, mnoho hodin nevykázaných přesčasů,” líčí.

Nemohl jsem se smířit s tím, že si tahal na služebnu lehké holky. A také jsem začal mít, a nejenom já, mnoho hodin nevykázaných přesčasů.
 JAKUB KAŠPAR

Kašpar tehdy zažádal o přeložení k psovodům. Žádosti však nebylo vyhověno kvůli podstavu. „Na kraji mi poradili, že nic nenadělám a že jediná možnost, jak se zbavit naschválů ze strany vedoucího, je odejít do civilu a podat si žádost o znovupřijetí na konkrétní útvar.”

Znovu prošel přijímačem

Letos se tak Kašpar prokousal přes celé náborové martyrium. Jak písemně ppmagazínu.com doložil, úspěšně splnil náročné testy fyzické způsobilosti i psychické odolnosti a rovněž prošel potřebným lékařským vyšetřením. Vzhledem ke své loajalitě ke sboru se vzdal dokonce náborového příspěvku.

Psychotesty. | FOTO: archiv

„Zažádal jsem o nástup k psovodům do Kutné Hory či na dopravní inspektorát do Kolína, jenomže bez úspěchu. Důvody mi nesdělili,” popisuje Kašpar.

Že je s jeho znovupřijetím k policii problém pouze na Středočeském kraji, si ověřil u kolegů. „Pres známé jsem se sháněl, kdo by mi pomohl. Kamarád, což je plukovník, hovořil o mém případu s krajským náměstkem (jméno redakce také zná, pozn.), ani to nepomohlo. Když se za mě šel přimluvit, náměstek mu sdělil, že lidi, co už jednou odešli, neberou.“

Mezitím byl Kašparův bývalý vedoucí odvolán. „Měl něco společného s nějakým natáčením u filmu, u nás celé odděleni poničil. Nutil nás například, abychom pro něj jezdili mimo rajón, když byl opilý. Když jsme odmítli, zavolal nám operační a poslal nás tam, jednou i do Prahy až na Opatov. To už dál nemohlo procházet. Ale nemohu pochopit, proč se nesmím vrátit já.“

Pomocnou ruku podal Ptáček

Policejní prezidium se k události vyjádřilo slovy: „Neexistuje žádný metodický pokyn ani rozkaz a znovupřijetí policisty k útvaru je pouze na vůli krajského policejního ředitele.“

Ten nyní podává paradoxně inzeráty, jak nezbytně hledá nové policisty. V aktuálně vydané tiskové zprávě uvádí: „Krajské ředitelství policie Středočeského kraje stále disponuje několika desítkami volných služebních míst na základních útvarech.“

Kašpara nakonec k policii opět přijali, nikoli však ve Středočeském kraji, nabídku dostal od šéfa pražské policie Jana Ptáčka. Zde naštěstí prý služeb lepých prodejných děv nevyužívají…

Profilový obrázek
ppmagazín.com

ppmagazín.com je zpravodajsko-publicistická platforma. Sestává i z tematických příloh ppděti a ppženy & muži.

Doposud žádné komentáře

Reagujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

■ nezávislýMAGAZÍN

PROJEKTY

PROJEKTY, to jsou dlouhodoběji sledovaná a obsahově rozsáhlejší témata (začasto sestávající z vícero článků), předně však společensky významná, která pravidelně sledujeme a aktualizujeme.

Nejnovější | vše >>

Czech CS English EN
Sdílejte