Nyní čtete
Policisté obžalovali osobu, co na Prague Pride vyzývala k jejich likvidaci
 
 

Na Prague Pride „nabádali“ k upalování policistů. Policie teď podala návrh na obžalobu.

Řada policistů si na sociálních sítích stěžovala na poslední mnohatisícový průvod LGBT Prague Pride, konkrétně na protestní shromáždění zastánců tradičního pojetí rodiny. Někteří protestující totiž vybízeli k likvidaci policistů.

„Dnes jsem se v televizi dozvěděl, že v průvodu tisíců LGBT, ve kterém hrdě jela pirátská loď včetně kandidáta na primátora, zazněla hesla: ‚Vezmi Molotovův koktejl (zápalná láhev, pozn. red.) a upaluj policisty’. Média mlčí. To je skandální,“ zlobil se v roce 2018 se jeden z občanů. Transparent byl v anglickém jazyce.

Padlo i trestní oznámení. „V současné době již bylo skončeno vyšetřování a byl dán ze strany Policie ČR návrh na podání obžaloby dle ustanovení § 166 odst. 3 zákona č. 141/1961 Sb., trestní řád, ve znění pozdějších předpisů,“ uvedl policejní ředitel na Praze 1 Karel Prommer.

Také čtěte

Návrh na podání obžaloby byl podle jeho slov podán 19. prosince 2019 „pro podezření z trestného činu podněcování k trestnému činu podle ustanovení § 364 zákona č. 40/2009 Sb., trestní zákoník, ve znění pozdějších předpisů.“ Věc dozoruje Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 1 a týká se jedné osoby. Viz dokument:

Prohlédněte si komentáře (0)

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


Nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, publicistika a dalších. Za týden měl web sto tisíc individuálních přístupů. Za měsíc čtvrt miliónu.

 

2019 © ppmagazín.com, Pribil Publishers. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno. Design Pribil Publishers. IČO: 06437176