ILUSTRATIVNÍ FOTO: PressPort Magazín

Politické školení uvědomělého zákazníka

O PR a marketingové módě korporací

Komentáře
Publicistická rubrika Glosy & Komentáře sestává z názorových článků autorů, kteří spolupracují s PressPort Magazínem.

Dovolím si takovou malou predikci… Ve středně a dlouhodobém horizontu budou největší úspěch slavit ty firmy, které budou lidem nabízet zboží a služby a ne ty, které budou nádavkem dávat zákazníkovi politické školení uvědomělého občana. 

Dnes se velké korporace pod vlivem svých marketingových stratégů tváří, že klíč k úspěchu je cpát spotřebiteli svůj názor. Nakrmit ho tím svým správným viděním světa. Naučit ho, co si má myslet. Teď je to PR a marketingová móda (jako člověk z oboru celkem vím, o čem mluvím). Jde vlastně o to neprodávat zákazníkovi zboží a služby pro jejich kvalitu, ale proto, že firma jakoby stojí na té správné straně barikády – to má být ta hlavní konkurenční výhoda. 

Jde vlastně o to neprodávat zákazníkovi zboží a služby pro jejich kvalitu, ale proto, že firma jakoby stojí na té správné straně barikády.

Brzy se ale ukáže, že není. Že je to naopak slepá ulička. Že zákazník – zvláště v regionu střední Evropy, která zažila čtyřicet let té jediné bolševické pravdy, cenzury a propagandy – nic takového nejen nechce, ale je na takový výchovný přístup dokonce vysloveně alergický. 

Zkrátka, přijde doba, kdy si firmy uvědomí, že jejich zákazníci, kteří je živí, nejsou aktivističtí křiklouni, ale naopak mlčící tichá většina, která má na současné levičácké běsnění naprosto jasný názor, který zní NE!

Stop Hate for Profit

Organizátoři hnutí volají po bojkotu reklamy na Facebooku. Provozovatel této sociální sítě totiž podle nich nedělá dost pro zastavení nenávistných projevů. Kampaň chce organizace Common Sense Media rozšířit do celého světa. Ta společně s organizací Free Press a skupinami hájícími občanská práva Color of Change a Anti-Defamation League hnutí vede.

Dalším krokem je celosvětový tlak, řekl Jim Steyer, který Common Sense Media vede. Dodal, že kampaň s názvem Stop Hate for Profit začne oslovovat přední evropské společnosti, aby se k bojkotu reklamy na Facebooku přidaly.

U počátků hnutí stála nedávná smrt amerického černocha George Floyda, který zemřel při policejním zákroku. Jeho skon vyvolal masové demonstrace proti rasismu a policejnímu násilí v USA, odkud se protesty rozšířily do celého světa.

Kampaň tvrdí, že společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť a také další síť Instagram, odmítá důrazněji zakročit proti nenávistným projevům na svých platformách, neboť nechce ohrozit příjmy z reklamy.

PODPOŘTE
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Politické školení uvědomělého zákazníka
Hodnocení čtenářů1 Hlas
92
92
Komentátorka
Předchozí
Muž štvanec

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.