Nyní čtete
Politik seděl za pokus o vraždu. Už je opět v kriminále. ČSSD ho náhle nezná
 
 

Politik seděl za pokus o vraždu. Už je opět v kriminále. ČSSD ho náhle nezná

Sociální demokraté řeší citlivý problém. Jeden z členů, který byl v minulosti odsouzen za pokus o vraždu, se znovu ocitl za mřížemi. V Lounech, kde se podobné excesy dějí, tak tiká časovaná bomba. Je proto jasné, proč se od kolegy vedení organizace distancuje. Má strach, aby je komunální politik nestáhl ke dnu volebních preferencí.

Připomeňme, že členové lounské ČSSD poslali v nedávné minulosti dopis sociálnědemokratickým poslancům, že jejich městskou organizaci ovládl člen předsednictva Jan Růžek.

Že stojí za přijímáním lidí s pochybnou minulostí, které coby advokát obhajoval z trestných činů; ti pak podle dopisu na schůzích údajně hlasují, jak Růžek potřebuje.

„Jde třeba o Zdeňka Střeštíka, odsouzeného za pokus o vraždu,“ stojí v dopise.

Střeštík vyhrožoval manželce, že ji podřízne, nakonec ji napadl nožem. Soud Střeštíka potrestal v říjnu 2005, v lednu 2006 rozsudek stvrdil vrchní soud.

„Dostal 10 let podle paragrafu 219 starého trestního zákoníku. V roce 2012 byl podmíněné propuštěn a bylo mu uloženo sedm let dohledu probačního úředníka,“ potvrdila mluvčí krajského soudu Marcela Trejbalová

Není to jediná kauza, v níž Střeštík figuroval. Na podzim 2005 ho státní zástupce obžaloval z týraní; kauza se řešila na lounském okresním soudu. Střeštík kvůli tomu strávil několik měsíců ve vazbě, soud ale nakonec v únoru 2006 jeho stíhání zastavil.

Csonka č. I: Žádný problém

„V organizaci máme sto členů, Střeštík je jedním z nich, ale víc o tom nevím,“ řekl k tomu ještě nedávno Jan Růžek.

Šéf lounské organizace ČSSD a krajský zastupitel Pavel Csonka v Střeštíkově trestní minulosti problém také neviděl. „Ze stanov nevyplývá, že by se měl při přijetí členů vyžadoval výpis z rejstříku trestů. Pan Střeštík si svůj trest odpykal. Nyní na něj pohlížíme jako na bezúhonnou osobu,“ řekl autorovi tohoto příspěvku v roce 2015, když psal článek na obdobné téma pro MF DNES.

Také čtěte

Teď je to dva měsíce, co Střeštíka čapli znovu. Jel opilý z lounské restaurace Slavia.

Vlivný člen ČSSD blízký vedení strany nyní ppmagazínu.com sdělil: „Teď je to dva měsíce, co Střeštíka čapli znovu. Jel opilý z lounské restaurace Slavia. A poněvadž byl předtím propuštěn na podmínku, na což Csonka asi zapomněl, tak už logicky opět sedí a bude si muset odpykat zbytek trestu – dva roky. Na svobodě jezdil autobusem, trochu mi nejde do hlavy, jak mohl, když byl v podmínce. K výkonu tohoto povolání je totiž nutný čistý trestní rejstřík.“

Csonka č.II: Nevím, neznám

A jak vnímá nynější Střeštíkův poklesek šéf organizace Csonka. Ke kolegovi se najednou nezná. „Ano, pan Střešík byl skutečně odsouzen za pokus o vraždu, jenž je to fáma – to, že byl v ČSSD. Členem strany už není více jak deset let. A ani nevím, zdali žije v Lounech.“

Jitka Pavlíková z tiskového oddělení ČSSD k Třeštíkovu „členství nečlenství“ uvedla: „Tyto informace nejsem oprávněna poskytovat. Jsem tady teprve krátce.“ A jako hrob mlčí i Pavel Kuzma tajemník OVV ČSSD Louny.

⇣ K tématu:

S odvoláním neuspěla: šéfové ANO se sklonili před Růžkem z ČSSD a ženu, co se „kmotra“ nebojí, nepřijali

⇣ K tématu:
Jak se vám líbí článek?
1/Skvělé
0
2/Dobré
0
3/Průměr
0
4/Nic moc
0
5/Katastrofa
0
Prohlédněte si komentáře (0)

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


Nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Za týden měl web sto tisíc individuálních přístupů. Za měsíc čtvrt miliónu.

 

2019 © ppmagazín.com, Pribil Publishers. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno. Design Pribil Publishers. IČO: 06437176

Posunout nahoru