Aktivistický žurnalista | KOLÁŽ: PressPort Magazín

Poprask na Radě České televize a lekce primitivismu s Tomášem Etzlerem

Může někdo vysvětlit, kde berou novináři ČT drzost zpovídat policisty jako malé kluky?

Média
Rubrika Média PressPort Magazínu mapuje dění ve sdělovacích prostředcích.
Naše hodnocení článku
95

Jednání Rady České televize mělo včera opět grády. Ekonomka Hana Lipovská se tentokrát dostavila ve společnosti dvou policistů v civilu. Zřejmě to nějaký pošuk z řad „jediných spravedlivých“ přehnal s hejtováním, a tak se muselo přistoupit k razantnímu kroku. Ochrana osob není ve veřejném prostoru ničím výjimečným, zvlášť pokud víříte vody. Hana Lipovská víří vody možná tak tím, že se hodně ptá a neplave s hlavním proudem. Už to však v české kotlince některým omezencům stačí k tomu, aby ji začali nenávidět…

Zpět však k policistům. Způsob, jakým s nimi hovořili redaktoři ČT (viz video), si v ničem nezadal s výslechem: Co tady děláte? Můžete se legitimovat? Z jakého jste oddělení? Máte test na covid? Neuvěřitelné. Může někdo vysvětlit, kde berou novináři ČT drzost zpovídat policisty jako malé kluky? Pokud někomu byla přidělena ochrana, je k tomu zkrátka důvod. Netřeba dalšího vysvětlování. Tím spíš, když jde o bezpečnost. To však nedovzdělaní a „jediní spravedliví“ evidentně nechápou.

Zpravodajské weby a sociální sítě totiž zaplavila vlna jedovatých komentářů. Což o to, pokud jedy vypouští Franta Vomáčka z Horní Lhoty, dá se to přejít. Pokud ale sprostý komentář napíše vlivný novinář, je to už jiná písnička: Ale ani s průkazama, přece nemohou bez pověření vlézt, kam se jim zlíbí, zvlášť když si je tam přivede nějaká zmanipulovaná špinavá čubka, co ani není zaměstnankyní ČT.

Problém je hlubší. Absolutní ztráta respektu k oponentovi, pohrdání, snižování lidské důstojnosti – to jsou fenomény současného světa sociálních sítí.

Věty jako vytažené z kanálu napsal na Twitter Tomáš Etzler. Ano, TEN Tomáš Etzler, slovutný někdejší zpravodaj České televize! Pro ostré slovo nejde nikdy daleko, ale tentokrát pořádně přestřelil. To se koneckonců ukázalo i v reakcích, kde ho lidé mírní, a dokonce žádají omluvu. Ta by opravdu přišla vhod.

Nejde však jen o Hanu Lipovskou. Problém je hlubší. Absolutní ztráta respektu k oponentovi, pohrdání, snižování lidské důstojnosti – to jsou fenomény současného světa sociálních sítí, kde se může vyzvracet kdejaký primitiv. A Tomáš Etzler se právě mezi takové primitivy zařadil.

Mimoto sprostotu hodnou páté cenové prokázal svou zaujatost i chabou argumentací o právech policie a zaměstnancích ČT.  Nedává to smysl, čiší z toho jen emoce a demagogie.

Chápu, že po letech strávených v Číně musí být osvěžující vyjadřovat se svobodně, ale přesto by měl člověk dávat pozor, jestli nešíří hovadiny. Pak se totiž může stát, že chcete být důležitý, ale zůstanete jen omezeným sprosťákem.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME

BOX UNIVERSÁLNÍ
Poprask na Radě České televize a lekce primitivismu s Tomášem Etzlerem
Hodnocení čtenářů5 Hlasů
98
95
Naše hodnocení
Komentátorka

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.