Nyní čtete
Praha 6 dala za lavičku na počest Havla 850 tisíc. Prezident se bránit nemůže

Praha 6 dala za lavičku na počest Havla 850 tisíc. Prezident se bránit nemůže

  • Červenou lavičku Ferdinanda Vaňka neboli alter ega bývalého prezidenta Václava Havla najdete před Národní technickou knihovnou v Praze. Městský mobiliář, který je zároveň uměleckým dílem, stál 850 tisíc korun. Podle radnice Prahy 6 je výhodou, že si na ni lidé mohou sednout.
  • Přečtěte si, co si o tomto počinu myslí zdejší rezident a advokát Karol Hrádela.

Prosím, neptejte se mne, co si myslím jako zdejší rezident o přístupu Prahy 6 ke svým občanům a tradicím. Někteří tvrdí, že jim toto dílo nazvané Lavička Ferdinanda Vaňka něco připomíná a spojují to s panem prezidentem. Ten se ale nemůže bránit.

Jiní tvrdí, že by pan prezident zajisté nesouhlasil s tím, aby vznikla jedna lavička za 850 000 Kč, když normální se dá pořídit i s ukotvením za necelých 8 000 Kč.

Při stejných výdajích by měly důchodci na Praze 6 přes sto laviček a mohli se na ně posadit. Navíc toto dílo bylo umístěno tam, kde se zrovna důchodci, kteří si nejčastěji potřebují odpočinout, nevyskytují. Znavená mládež může se posadit v nedalekém areálu Národní technické knihovny, kde jí vídávám. Lavička tak bývá prázdná. Ale proč řešit důchodce.

Pan prezident by zajisté byl proti magalománii a myslel na normální lidi, ale vysmívat se je možná někde běžné. Já skutečně nevím, zda se orgány činné v trestním řízení zabývaly vznikem a financováním této lavičky z úřední povinnosti. Nepochybuji však, že by nic závadného na jejím financování a vzniku neshledaly.

Také čtěte

Stejně tak nevím, proč je lavička červená. Spekulace, že to má souvislost se Srbskem, je přece nesmyslná. Humanistický přístup pana prezidenta v jeho prohlášení z 25. 3. 1999 je všeobecně znám a nelze mu klást za vinu utrpení lidí. Stejně tak mne zaráží, že snad lavička naznačuje tím, že její základ tvoří sud na alkohol, význam alkoholu pro kohokoliv, i když tvůrce chtěl možná připomenout trutnovský pivovar.

Jak se vám líbí článek?
1) Skvělé
2
2) Dobré
3
3) Průměr
0
4) Nic moc
1
5) Katastrofa
0
Prohlédněte si komentáře (0)

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


PressPort Magazín je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Každý den přinášíme čerstvé zprávy z domova i ze světa na doménách ppmagazin.com či pressportmagazin.cz. Obsah je po uplynutí určité doby automaticky mazán a nahrazován aktuálním. 

 

2020 © ppmagazín.com. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno.

Design Pribil ProductionIČO: 06437176

Posunout nahoru