Pražští Piráti vystěhují policisty z městských bytů

Máte 30 dní na vystěhování, služební byt je pro vás totiž moc velký. Takové rozhodnutí dostalo od Magistrátu hlavního města Prahy podle TV Prima dopisem hned několik příslušníků městské a státní policie.

Hana pracuje u státní policie už pětadvacet let. Magistrát jí dal k dispozici před jedenácti lety služební byt. Od roku 2015 smlouvu prodlužoval automaticky po dvou letech, teď ale Haně přišel dopis s výzvou, že musí po jedenácti letech do třiceti dní byt opustit. „Já jsem to přečetla, a absolutně jsem tomu nemohla uvěřit. Ono to je strašně těžký se s tou situací vyrovnat. Nehodlám se vystěhovat do měsíce,“ sdělila televizi žena.

Odborová Aliance IZS (integrovaného záchranného systému) zveřejnila aktuálně na sociálních sítích výzvu, aby se jí ozvali policisté, kterých se problém týká. 

Magistrát chce celou situaci řešit tak, že nabídne policistům náhradní bydlení. Kdy, to však není jasné.

Například Roman Pavlík k tomu uvedl: Vím o bývalé kolegyni Ludmile Novákové, se kterou jsem pracoval v Bartolomějské už v 90. letech. Já myslel, že má smlouvu na dobu neurčitou jako já, když mi dali byt 3+1 na Barrandově v roce 1993, což jsem měl jako podmínku přestupu na kriminálku, kam mě chtěli z MOP Krakovská. Do 2,5 měsíce jsem měl dekret.“

Nováková se vyjádřila, že za vším stojí Piráti, jelikož jde skutečně o jejich iniciativu. Magistrát v dopise argumentuje v případě zmíněné Hany například tím, že je byt 2+1 pro jednu osobu zkrátka moc velký. Přitom to několik let nevadilo, ale teď je to prý problém.

Několik členů Pirátské strany, které ppmagazín.com oslovil, a to i mimopražských, se přes příslib raději nevyjádřilo. Poslanec Patrik Nacher (ANO) k tomu sdělil: „Připomíná mi to domovní důvěrníky před rokem 89, že tady někdo kontroluje metráž bytů a zkoumá, kolik je tam osob.“

Pražský magistrát, jemuž vládne Pirát Zdeněk Hřib, chce celou situaci řešit tak, že nabídne policistům náhradní bydlení. Kdy, to však není jasné. „Nemusí se bát toho, že by skončili někde na dlažbě,“ uvedl k policistům, co se budou muset vystěhovat, mluvčí Prahy Vít Hofman.

⇣ Psali jsme:

Web za státní milióny radil českým učitelkám, jak dosáhnout orgasmu. Pirátský poslanec ho nyní zrušil

⇣ Psali jsme:
Profilový obrázek
redakce

ppmagazín.com je zpravodajsko-publicistická platforma. Sestává i z tematických příloh ppděti a ppženy & muži.

4 komentáře
  1. V okamžiku, kdy část naší společnosti volila a zvilila Piráty jsem okamžitě věděl, že se blíží pohroma. Hezké řeči jako návnada a co následuje, vidíte. V parlament, na obcích, všude. Je pravdou, že koho si zvolíme, ten bude vládnout. Zvolit Piráty je v důsledku zločin na vlastním národě. Jak může být v Praze Pirát primátorem, to mě hlava nebere. Asi tomu všemu už nerozumím, i když není rozumět čemu. Policisty Praha potřebuje velmi nutně a Piráti? Ti si asi vezmo žluté pásky dřívější PS VB, nyní PSP a půjdou do ulic. Bůh s námi a zlé pryč.

  2. Za socializmu metráž na jednu osobu byla daná zákonem. Bylo to 8 m2 užitné plochy. Nepočítala se do toho chodba, balkón, lódžie, Nikdo ho však z bytu nevyhodil, ale platilo sa za nadbytečné metre. Domový důvěrník v tomto neměl žádnné pravomoci. Autor článku v této části jednoduše lže.

Reagujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.