Nyní čtete
Pražští Piráti vystěhují policisty z městských bytů

Pražští Piráti vystěhují policisty z městských bytů

Máte 30 dní na vystěhování, služební byt je pro vás totiž moc velký. Takové rozhodnutí dostalo od Magistrátu hlavního města Prahy podle TV Prima dopisem hned několik příslušníků městské a státní policie.

Hana pracuje u státní policie už pětadvacet let. Magistrát jí dal k dispozici před jedenácti lety služební byt. Od roku 2015 smlouvu prodlužoval automaticky po dvou letech, teď ale Haně přišel dopis s výzvou, že musí po jedenácti letech do třiceti dní byt opustit. „Já jsem to přečetla, a absolutně jsem tomu nemohla uvěřit. Ono to je strašně těžký se s tou situací vyrovnat. Nehodlám se vystěhovat do měsíce,“ sdělila televizi žena.

Odborová Aliance IZS (integrovaného záchranného systému) zveřejnila aktuálně na sociálních sítích výzvu, aby se jí ozvali policisté, kterých se problém týká. 

Magistrát chce celou situaci řešit tak, že nabídne policistům náhradní bydlení. Kdy, to však není jasné.

Například Roman Pavlík k tomu uvedl: Vím o bývalé kolegyni Ludmile Novákové, se kterou jsem pracoval v Bartolomějské už v 90. letech. Já myslel, že má smlouvu na dobu neurčitou jako já, když mi dali byt 3+1 na Barrandově v roce 1993, což jsem měl jako podmínku přestupu na kriminálku, kam mě chtěli z MOP Krakovská. Do 2,5 měsíce jsem měl dekret.“

Nováková se vyjádřila, že za vším stojí Piráti, jelikož jde skutečně o jejich iniciativu. Magistrát v dopise argumentuje v případě zmíněné Hany například tím, že je byt 2+1 pro jednu osobu zkrátka moc velký. Přitom to několik let nevadilo, ale teď je to prý problém.

Také čtěte

Několik členů Pirátské strany, které ppmagazín.com oslovil, a to i mimopražských, se přes příslib raději nevyjádřilo. Poslanec Patrik Nacher (ANO) k tomu sdělil: „Připomíná mi to domovní důvěrníky před rokem 89, že tady někdo kontroluje metráž bytů a zkoumá, kolik je tam osob.“

Pražský magistrát, jemuž vládne Pirát Zdeněk Hřib, chce celou situaci řešit tak, že nabídne policistům náhradní bydlení. Kdy, to však není jasné. „Nemusí se bát toho, že by skončili někde na dlažbě,“ uvedl k policistům, co se budou muset vystěhovat, mluvčí Prahy Vít Hofman.

Jak se vám líbí článek?
1) Skvělé
0
2) Dobré
2
3) Průměr
0
4) Nic moc
0
5) Katastrofa
0
4 komentáře
  • V okamžiku, kdy část naší společnosti volila a zvilila Piráty jsem okamžitě věděl, že se blíží pohroma. Hezké řeči jako návnada a co následuje, vidíte. V parlament, na obcích, všude. Je pravdou, že koho si zvolíme, ten bude vládnout. Zvolit Piráty je v důsledku zločin na vlastním národě. Jak může být v Praze Pirát primátorem, to mě hlava nebere. Asi tomu všemu už nerozumím, i když není rozumět čemu. Policisty Praha potřebuje velmi nutně a Piráti? Ti si asi vezmo žluté pásky dřívější PS VB, nyní PSP a půjdou do ulic. Bůh s námi a zlé pryč.

  • Za socializmu metráž na jednu osobu byla daná zákonem. Bylo to 8 m2 užitné plochy. Nepočítala se do toho chodba, balkón, lódžie, Nikdo ho však z bytu nevyhodil, ale platilo sa za nadbytečné metre. Domový důvěrník v tomto neměl žádnné pravomoci. Autor článku v této části jednoduše lže.

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


PressPort Magazín je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Každý den přinášíme čerstvé zprávy z domova i ze světa na doménách ppmagazin.com či pressportmagazin.cz. Obsah je po uplynutí určité doby automaticky mazán a nahrazován aktuálním. 

 

2020 © ppmagazín.com. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno.

Design Pribil ProductionIČO: 06437176

Posunout nahoru