ILUSTRACE: archiv PressPort Magazínu

Předání vlády do rukou progresivistů. Co nás čeká?

Kdo nebude patřit k nějaké menšině, se kterou se bude identifikovat, nebude to mít snadné

Glosy
Publicistická rubrika Glosy sestává z názorových článků autorů, kteří spolupracují s PressPort Magazínem.

Pokud mají předvolební průzkumy pravdu a do voleb se nic nezmění, dojde na podzim k předání vlády do rukou progresivistů.

(Pojem progresivismus je s oblibou používán jako opak konzervatismu a tradicionalismu například v Austrálii či ve Spojených státech, kde byl v 60. letech spojován s novou levicí. Tradičně se pojí s prosazováním myšlenek humanismu, pacifismu, multikulturalismu, feminismu, rasové/etnické rovnosti, silný důraz klade na ochranu životního prostředí, podporu LGBTQ práv a sociálního státu, pozn. red.). Přemýšlím o tom, co to bude znamenat a jak se na to připravit.

Čeká nás velmi pravděpodobně:

  • přijetí eura,
  • zvýšení daní,
  • enormní zasahování feministických organizací do vzdělávání,
  • schválení stejnopohlavních manželství,
  • rozšíření možností výroby dětí na objednávku, a to takových, u nichž se bude už předem předpokládat, že nebudou vyrůstat s biologickými rodiči,
  • možnost volit si pohlaví bez ohledu na biologický stav,
  • destrukce diplomatických vztahů s Ruskem,
  • další narušení advokátní mlčenlivosti,
  • trestní postih výroků, které jsou v rozporu s oficiální ideologií,
  • problémy v energetice plynoucí z nesplnitelných klimatických cílů.

Celková společenská atmosféra bude směřovat k protežování některých skupin obyvatelstva na úkor jiných; stručně řečeno, kdo nebude patřit k nějaké menšině, se kterou se bude identifikovat, nebude to mít snadné.

Dále můžeme čekat snahy o přijetí kvót na zastoupení žen v různých funkcích, ochotu přijmout kvóty na přijímání imigrantů, tlaky na justici, aby byly trestné činy směřující proti privilegovaným skupinám trestány přísněji, útoky na zpovědní tajemství.

Představu, co nás čeká, tedy není těžké si učinit. Ale jak se na to připravit…?

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME

Předání vlády do rukou progresivistů. Co nás čeká?
Hodnocení čtenářů4 Hlasy
97
97
Komentátorka

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.